Ümit Nağmeleri’nden Muharrem ayı için özel klip

Ümit Nağmeleri, Hicrî takvimin ilk ayı olan Muharrem ile ilgili özel bir video klibi hazırladı. Şah Hatayi’ye ait olan ‘Muhabbet bağında bir gül açıldı’ şiiri Kamuran ve Sema tarafından tekrar yorumlandı.
Muharrem ayı için hazırlanan özel çalışma ‘Mihneti kendine zevk edinip derdini aşk ile taşıyan yiğitlere’ ithaf edildi.

İmam Hüseyin ile birlikte Ehl-i Beyt mensubu ve muhiplerinin Kerbela’da hunharca katledildiği günden beri sevincin değil hüznün günü olan Aşure günü Muharrem ayının onuncu gününe denk geliyor.

Hazreti Âdem’in tevbesinin kabulü, Hazreti Nuh’un gemisinin tufandan kurtulup Cudi dağının tepesine oturması; Hazreti İbrahim’in ateşten kurtulması, Hazreti Yakub’un oğlu Hazreti Yusuf’a kavuşması ve Hazreti Musa’nın Firavun’un tasallutundan kurtulması da Aşure gününde meydana gelen diğer olaylar olarak kabul ediliyor.


Muhabbet bağında bir gül açıldı Bir derdim var bin dermana değişmem Yüküm lal-i gevher mercan saçarım Bir derdim var bin dermana değişmem Cemi kuşlar dile gelir yazım der Gövel turnam Şam'dan gelir güzüm der Benim yarelerim tuzum tuzum der Bir derdim var bin dermana değişmem Garip bülbül gönlüm eğler ses ile Nicelerin ömrü gitmiş yas ile Aratıp bulduğum pir heves ile Bir derdim var bin dermana değişmem Mende eyder niyazım var özüne Güzel pir ayıbım vurma yüzüme Yarelerim hoş görünür gözüme Bir derdim var bin dermana değişmem Şah Hatayi'm muhabbete bakarım Men doluyum men dolana akarım Güzel pirim bir dert vermiş çekerim
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ