'Uçaktan rahatsız olanlar mahkeme mahkeme sürünecek'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'dan alınan VIP uçak için 'Katar Emiri'nin hibesi' dedi.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan dönüşü uçakta gazetecilere, Katar’dan alındığı belirtilen VIP Jumbo Jet'e ilişkin açıklamalarda bulundu. Uçağın satın alınmadığını, Katar Emiri Şeyh Temim’in uçağı Cumhurbaşkanlığı filosuna hediye ettiğini söyleyen Erdoğan, "O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir" dedi.


Erdoğan, bir süredir gündemde olan ve muhalefetin eleştirdiği Katar’dan alınan uçağa ilişkin konuştu.

'KATAR EMİRİ BEN TÜRKİYE'DEN PARA ALMAM DEDİ, HİBE ETTİ'

Erdoğan, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

"Sağırları incitmek istemem. Ama bahsettikleriniz, duymuyorlar ama uyduruyorlar. İşin aslı nasıl peki? Katar bu uçağı satıyordu, hatta rakam bildiğim kadarıyla 500 civarındaydı. O esnada biz de ilgilendik. Katar Emiri, bundan haberdar olunca uçağı Türkiye’ye hibe etti. 'Ben Türkiye'den para almam; bunu Türkiye'ye hediye ediyorum, hibe ediyorum' dedi.

'UÇAK ŞAHSIMIN DEĞİL'

O uçak benim şahsımın değil, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nindir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne verilecek böyle bir uçak, CHP’yi niye rahatsız ediyor? Ya da onların tv kanallarını niye rahatsız eder? Bunları anlamak mümkün değil. Ben bunlara hukuki davalar açtım. Bunlar mahkeme mahkeme sürünecekler. Hepsi, genel başkanları da öyle. Atar atar iftiraları, biz davaları kazanıyoruz; o ödemekten bıkmıyor, biz de kazanmaktan bıkmayacağız, devam edeceğiz. Sözünü ettikleri uçak şu anda boyanıyor. İnşallah her şey bitikten sonra bir seyahati de onunla yaparız. Ama Türkiye Cumhuriyeti’nin uçağına bineceksiniz, benim uçağıma değil."


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ