Tetikçi Cem Küçük: Demirtaş tek tip kıyafeti eşşek gibi giyecek

AKP ve Saray'ın medyadaki tetikçisi Cem Küçük yeni KHK ile getirilen tek tip kıyafet hakkında konuştu.
Bugün TGRT Haber'de yayınlanan Medya Kritik programında son KHK ile getirilen cezaevindeki hükümlü ve tutuklulara yönelik tek tip kıyafet uygulaması konuşuldu.
 
Programın yorumcularından Türkiye gazetesi yazarı iktidar tetikçisi Cem Küçük tek tip kıyafet uygulamasını ateşli bir şekilde savundu.

DEMİRTAŞ "KEFEN GİYERİZ" DEMİŞTİ


Edirne Cezaevinde tutuklu bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, son yayınlanan KHK'da yer alan tutuklu ve hükümlülere tek tip kıyafet giydirilmesi ile ilgili yaptığı açıklamada, "Tek tip kıyafet giymektense kefen giymeyi tercih ederiz" dedi.

Demirtaş ayrıca, "Hükümetin kesintisiz OHAL ve KHK sistemiyle faşizmi kalıcı bir rejime dönüştürme girişimlerini asla kabul etmeyeceğiz." açıklmasına yer vermişti.

KÜÇÜK, DEMİRTAŞ'A HAKARETLER YAĞDIRDI

Tutuklulara işkence yapılmasını, yurtdışındaki Hizmet gönüllülerine yönelik suikast düzenlenmesini isteyen Cem Küçük bu defa cezaevindeki muhalefet liderini hedef aldı. 

Cem Küçük uzun süredir cezaevinde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'a ağır ithamlarda bulundu.

Küçük, "Asla geri adım yok kardeşim. Hepsini turuncu giydirin, gri giydirin. Efendim kefen giyeriz. Ne giyersen giy, giyeceksin. Sen Selahattin Demirtaş isimli teröristsen o griyi giyeceksin. Onu sen 53 kişiyi öldürürken düşünecektin.17 yaşındaki çocuğu öldürürken düşünecektin... HDP'li dediğin adam terörist ya. Yani içerdekiler için söylüyorum. Hepsi için demiyorum. Ama adam 53 kişi katletmiş, griyi giymeyecem diyor. Giyeceksin, eşşek gibi giyeceksin. Giyme de göreyim. Ona giydirecek bizim gardiyanlarımız, savcılarımız, polislerimiz." diye konuştu..

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ