Tanrıkulu'ndan Arınç'a: Mustafa Türk'ün hapiste yatmasına vicdanın el veriyor mu

CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu 81 yaşındaki Hacı Mustafa Türk'ün 14 aydır tutuklu bulunmasına tepki gösterdi.
81 yaşındaki Hacı Mustafa Türk'ün 14 aydır çok zor şartlar altında cezaevinde tutulduğunu belirten Tanrıkulu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a seslendi.

Manisalı olan Bülent Arınç'ın Hacı Mustafa Türk'ü iyi tanıdığınıı söyleyen Tanrıkulu "Kendi vicdanı onun 81 yaşında hapiste kalmasına izin veriyor mu?" diye sordu.

Periscope'taki kendi kanalı MSTV'de açıklamalarda bulunan CHP'li Sezgin Tanrıkulu şu ifadelere yer verdi:


"81 yaşında darbecilikten tutuklu Manisalı bir vatadaşımız var. 14 kişilik koğuşta 29 kişi kalıyorlar. Büyük abdestini yapamıyor. Banyo imkanları yok ve 14 ydır tutuklu. Son duruşmasında 7 tanıktan 4'ü gelmemiş duruşma ertelenmiş.81 yaşındaki adam. Hakkında mahkumiyet kararı olamayan bu zor koşullarda neden cezaevinde kalır. Nasıl kalır? NAsıl tutuklu kalır? Bunu ben Bülent Arınç'a sormak istiyorum. Son Zamanlarda hem Ankara'da hem Manisa'da Cumhurbaşkanı'ın yanında gözüktü. Kendisinin de çok iyi tanıdığı Mustafa Türk'ün durumuna bir el atabilir mi. Kendi vicdanı onun 81 yaşında hapiste kalmasına izin veriyor mu? Taıdığı için.."

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ