Tahşiye davasında karar açıklandı

31 yıl alan Hidayet Karaca: Kaderim ise kederlenmeye gerek yok
El Kaide'nin tahşiye koluna yönelik yapılan operasyon nedeniyle gazeteci Hidayet Karaca ve emniyet görevlilerine ağır cezalar yağdırıldı. 

Hidayet Karaca, Samanyolu TV'de yayınlanan bir dizinin senaryosunda Tahşiyecilerle ilgili bir ifade geçtiği gerekçesiyle 31 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 

Emniyet Müdürleri ise, MİT'in uyarısı üzerine izlemeye aldıkları Tahşiye Grubu'na operasyon yaptıkları için ağır cezalara çarptırıldı. 


Mahkeme, Hidayet Karaca’ya 31 yıl 6 ay hapis, Ali Fuat Yılmazer’e 16 yıl 6 ay hapis, eski emniyet müdürleri Yurt Atayün, Ömer Köse ve Tufan Ergüder’e ise 25 yıl altışar ay hapis cezası verdi.

KADERİM İSE KEDERLENMEYE GEREK YOK
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki karar duruşmasına, tutuklu sanıklar ile müştekiler katıldı.

Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan’ın son sözlerini sorduğu duruşmada sanıklar suçlamaları kabul etmeyerek, beraatlerini istedi.

Ali Fuat Yılmazer, “Burada sanık olarak bulunmaktan şeref duyuyorum.” derken, Hidayet Karaca ”Hayali bir dizide geçen kelimeler ile 3 yıldır tutuklu yargılanıyorum. Başından beri yaşadığım bu süreç kaderim ise kederlenmeye gerek yok.” ifadelerini kullandı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ