Sakarya Üniversitesi’ne 2.7 milyon liralık kapı!

Sakarya Üniversitesi'nin 18 yıllık kapısının yenilenmesi için ihale düzenlendi. İzmit’te bulunan müteahhit Sinan Çetin’in firması ihaleyi, 2 milyon 710 bin liralık teklifle kazandı.
İhalenin oldukça yüksek bir bedelle karşılık bulması sonucu açıklama yapan Sakarya Üniversitesi Rektörlüğü, olayın isim benzerliği olduğunu öne sürerek şu ifadeleri kullandı:
“Üniversitemiz mevcut giriş kapısı yaklaşık 18 yıllık olup, geçen süre zarfında üniversitemizin artan öğrenci ve personel sayısı ile beraber yazılı ve görsel basında da sıkça ifade edildiği üzere öğrenci kayıt, mezuniyet, açık öğretim ve ÖSYM sınav dönemlerinde giriş çıkışlarda aşırı yoğunluklar ve buna bağlı olarak ciddi güvenlik problemleri yaşanmıştır. Bununla beraber; İçişleri Bakanlığı'ndan 2017 yılı içerisinde gelen önemli bir tebliğe göre üniversitemizin giriş çıkış noktalarında güvenlik tedbirlerinin arttırılması istenmiş olup, yapılan etüt çalışmalarında mevcut giriş kapımızın yapısal olarak yetersiz olduğu belirlenmiştir. Dolayısıyla, üniversitemiz yönetimi tarafından yeni bir kapı projesi hazırlanması yönünde yaşanan aksaklıklardan ve öğrenci ile personelden gelen yoğun talep üzerine bir karar verilmiştir. Bunun üzerine üniversitemiz Esentepe Kampüsü ana giriş kapısı yeniden tasarlanarak projelendirildikten sonra 30 Haziran tarihinde 2.710.000 TL sözleşme bedeli üzerinden ihale edilmiş olup sözleşmesi yapıldıktan sonra 1 Ağustos tarihinde yer teslimi yapılarak inşasına başlanmıştır.”
İSİM BENZERLİĞİ SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU
İhaleyi kazanan firmanın kapıya koyduğu tabelada yer alan Sinan Çetin’in ismi ile yönetmen Sinan Çetin'in isim benzerliği görenlerin dikkatini çekti. Fotoğraf, sosyal medyada birçok kişi tarafından paylaşılınca gündem oldu.
basliksiz-7
 
basliksiz-5
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ