İstanbul'a gök gürültülü yağış uyarısı!

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre hava sıcaklığı yurt genelinde mevsim normallerinde seyredeceği ve İstanbul'da sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın etkili olacağı uyarısında bulunarak vatandaşları ani su baskınlarına karşı uyardı.


Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre sağanak yağışların Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Tekirdağ ve Ardahan çevrelerinde etkili olacağı belirtildi. Ayrıca sağanak ve gök görültülü sağanak yağışların Rize çevreleri ile Trabzon'un doğu ve Artvin'in kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre hava sıcaklığı yurt genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgar ise yurt genelinde genellikle kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

Ankara'da bugün hava durumunun parçalı bulutlu geçeceği belirtilirken günün en yüksek sıcaklığının ise 27 derece olması bekleniyor.

İstanbul'da hava durumu bugün parçalı zamanla çok bulutlu olması belirtilirken öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek hava sıcaklığının bugün 29 derece olması bekleniyor.

İzmir'de bugün hava durumunun az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek hava sıcaklığının bugün 32 derece olması bekleniyor.

Adana'da hava durumu bugün parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Günün en yüksek sıcaklığı ise 34 derece olacak ve yazdan kalma bir hava bekleniyor.

Antalya'da bugün hava durumunun az bulutlu geçeceği tahmin ediliyorken günün en yüksek sıcaklığının ise 32 derece olması bekleniyor.

Samsun'da hava durumu bugün parçalı ve çok bulutlu olması bekleniyor öğle saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Günün en yüksek hava sıcaklığının bugün 26 derece olması bekleniyor.

Trabzon'da hava durumu bugün parçalı ve çok bulutlu olması beklenirken aralıklı olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı ve yağışların öğle saatlerinden sonra kentin doğusunda kuvvetli yağışlı geçeceği tahmin ediliyor Günün en yüksek sıcaklığının ise 25 derece olması bekleniyor.

Erzurum'da bugün hava durumunun parçalı bulutlu olması beklenirken günün en yüksek sıcaklığının ise 22 derece olacağı tahmin ediliyor


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ