İstanbul Havalimanı’nda dönen rüşvet çarkı

Airport Haber yazarı Ali Kıdık, İstanbul Havalimanı hakkında çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Ali Kıdır, İstanbul Havalimanı’nda dönen rüşvet çarkını anlattı.


Ali Kıdık, gazetesi Airport Haber’de İstanbul Havalimanı’nda dönen rüşvet çarkını anlattı. Kıdık “Bende belge var” diyorum, “Rüşvet aldılar” diyorum, daha ne diyeyim. Elimde banka dekontları var, pahalı ve lüks takılar, saatler, kıyafetler, ultra lüks çantalar, yurtdışı tatiller ve Bodrum Cennet koyu Mandarin Otel’de tatil masrafları ödetiyor daha ne söyleyeyim.” ifadelerini kullandı.

İşte Ali Kıdık’ın yazısının o bölümü:


Hele ki; Sabiha Gökçen Havalimanı ikinci pist ihalesini alan MAKYOL inşaata Kalyon ve Cengiz inşaatın eklenmesi şüpheleri doğrular nitelikte idi.

İstanbul Havalimanı işlevsel hale getirilirken içeride neler yaşandığını, hangi yöneticilerin nasıl işler çevirdiğini araştırmak, İGA’nın nasıl zarar ettirildiğini dolayısıyla DHMİ’nin de dolaylı zarara uğratıldığını açıklamak hangi yöneticilerin nemalandığını yazmak da bize düştü.

Elimde olan belgeye göre yazacağım.

İGA Ticaret bölümü ne iş yapar? Kendimiz cevaplayalım. Ticari alanları kiralamak ve bunların takibini yapmak.

Peki, bunu yaparken birinci önceliği nedir? İGA’nin ticari çıkarını düşünmek. Böyle mi oluyor? Hayır.

Ey İGA sahipleri. Uyanın ve sağınıza solunuza ticaret departmanınıza bir göz atın.

“Bende belge var” diyorum, “Rüşvet aldılar” diyorum, daha ne diyeyim. Elimde banka dekontları var, pahalı ve lüks takılar, saatler, kıyafetler, ultra lüks çantalar, yurtdışı tatiller ve Bodrum Cennet koyu Mandarin Otel’de tatil masrafları ödetiyor daha ne söyleyeyim.

Ticaret departmanınızdaki güvendiğiniz yönetici Z.Ş’yi bir araştırın diyorum.

Mesela; metre karesine 1200 ile 700 Avro istediği firmalar yarısına yakın bir kira bedeli teklif etmesini reddeden Z.Ş, aynı yeri 170 Avro’ya neden kiralamıştır? Aradaki farkı yönetime nasıl izah etmiştir?

Z.Ş, kendisi hariç en yakınları üzerine para aktartmış mıdır?

Z.Ş, Göktürk’te milyonlarca liralık eve nasıl sahip oldu? Bilen var mı? İGA içten içe kemiriliyor bilen var mı?

Z.Ş’yi; İGA’da kimler koruyor? İGA sahipleri bu yöneticiyi kimin koruyup kolladığını, şirkete ne kadar zarar açtığını araştıracak bir yöneticiniz var mı?

İGA sahiplerine ihbar ediyorum. Z.Ş’yi araştırın, koruyanı da araştırın. Ne kadar indirdi bir bakıverin. Sonra da bana dua edersiniz.

Sonra yeniden hesap yapar, aradaki zararın kimden tahsil edileceğine karar verirsiniz.

Ha belge mi? Belgeler bende. Gerektiği zaman gereken yapılır.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ