İBB Erdoğan’ın hocasına bedelsiz bina tahsis etti

İBB, Tayyip Erdoğan’ın hocası olarak nitelendirilen Kemal Efendi’nin kurucusu ve onursal başkanı olduğu Kemal Efendi Vakfı’na Fatih’te bedelsiz bina tahsis etti.
İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclis gündemine önceki gün Tayyip Erdoğan’ın hocası olarak nitelendirilen Kemal Efendi’nin kurucusu ve onursal başkanı olduğu gerici Kemal Efendi Vakfı’na 25 yıllığına bir binanın bedelsiz tahsis teklifi geldi.

Kemal Efendi Vakfı, İBB’ye yazdığı bir yazıda “Sosyal ve kültürel konularda insanların kişisel ve toplumsal gelişimine katkıda bulunmak, eğitim imkânları sağlamak, bu amaçla her türlü eğitim ve öğretim faaliyetlerinde kullanılmak üzere belediyeniz mülkiyetinde bulunan Fatih, Hoca Üveys Mahallesi, Emir Buhari Sokak’ta yer alan binanın vakfımız adına tahsis edilmesini talep ediyoruz” denildi. Hazırlanan teklifte ise sosyal kültürel tesis alanında yer alan binanın Kemal Efendi Vakfı’na eğitim ve sosyal hizmetlerde kullanılmak üzere tahsis edilebileceği ileri sürüldü.

CHP’li Meclis üyeleri ret oyu kullansa da bina, AKP’li üyelerin oylarıyla “eğitim ve sosyal hizmetlerde kullanılmak ve projeler geliştirilmek” şartı ile 25 yıllığına bedelsiz olarak tahsis edildi.

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ