‘Her hafta bir ayet sallıyorum’ diyen Egemen Bağış’tan Cuma paylaşımı!

17-25 Aralık Yolsuzluk Operasyonları’nın merkezinde yer alan eski AB Bakanı ve Prag Büyükelçisi Egemen Bağış’ın sosyal medya hesabından paylaştığı fotoğraf dikkat çekti.
Egemen Bağış Cuma namazını kıldığı fotoğrafını paylaşırken, fotoğrafa “Orta Avrupa’da cuma namazı @Prag” şeklinde yazdı.Daha önce “Her Cuma bir ayet sallıyorum, bakara makara” diyerek gündem olan ve tepkilerin odağı haline gelen Bağış, son paylaşımı sonrası yine sosyal medyada tepki çekti.


Egemen Bağış ile gazeteci Metehan Demir arasında geçtiği iddia edilen diyalog şöyle gerçekleşmişti:

Metehan Demir’in Egemen Bağış’ın twitter hesabında paylaştığı bir ayeti görmesi üzerine Bağış’ı telefonla arıyor. Kur’an ayetiyle dalga geçercesine ‘Güne nurla başladım, duayla başladım’ diyerek ve Bakara Suresi 152. ayeti dalga geçer gibi okuyarak konuşmasına devam eden Demir’e Egemen Bağış’ın eşi Beyhan Bağış, cevap yetiştiriyor
‘Kim bu sabahın köründe arıyor, imana mı gelmiş dua ediyor. Metehan’a ayran yollayayım’ diyerek gülüşmelere neden olan Beyhan Bağış, ‘Milli içki ayran’ tartışmasına da gönderme yapıyor.

 ‘Ve la entüm ma ağbüd’ diyerek dalga geçen Metehan Demir’e Bağış, ‘oğlum ben her gün her Cuma bir tane ayet sallıyorum’ diyor ve ekliyor:

‘Google’a gir, Kuran’da atıyorum kardeşlik, Kuran’da nankörlük Kuran’da bilmem ne diye search yap hepsi çıkıyor. Oradan beğen bir tane salla gitsin”
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ