Hâkimlik ve savcılık sınavında yaklaşık 20 bin aday içinde 127'nciydi; mülakatta elendi

hâkim ve savcılık sınavına giren, ilk sınavda 18 bin 753 kişi aday arasında 127'nci sırayı alan, ikinci sınavda ise yaklaşık 10 bin kişi içinde 205'inci olan avukat Mahpare Tanın, mülakatta elendi.
Akdeniz Üniversitesi Hukuk Fakültesini okul birinciliği ile bitirip hâkim ve savcılık sınavına giren, ilk sınavda 18 bin 753 kişi aday arasında 127'nci sırayı alan, ikinci sınavda ise yaklaşık 10 bin kişi içinde 205'inci olan avukat Mahpare Tanın, mülakatta elendi.

Anadil seviyesinde İspanyolca ve iyi derecede İngilizce bildiğini de belirten Tanın, hâkim ve savcılık sınavında yaşadığı süreci sosyal medyada duyurdu.

Tanın paylaşımında şu ifadeleri kullandı:


"Elendiğimi diğer sınavdan bir gün önce öğrendim. Ağlaya ağlaya sınava girip ikinci sınavda da yaklaşık 10.000 kişi içinde 205. oldum. Yine elendim. Bu yıl hiç çalışmadan girdim yine kazandım ve elendim. F..Ö'cü değilim, terörle bağlantim yok.

Peki neden mi elendim? Çünkü AKP'li ya da tarikatlı dayım yok, hiçbir cemeaate bağlı değilim! Hâkim savcı alırken bile torpil yapılıyor bilinsin istedim. İyi geceler, uyumaya devam edelim."
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ