Erkek çocuk isteyen cani, sevgilisinin karnındaki bebeği öldürdü

Eski eşinden 3 kızı olan İbrahim E, erkek çocuk sahibi olmak için Gonca Sadıklı ile dini nikah kıydı. Alkol ve kumar bağımlısı adam, yine kız bebeği olacağını öğrenince Sadıklı’ya günlerce işkence yaptı, karnındaki bebeği öldürdü.


Antalya’da 5 yıldızlı bir otelde çalışan Gonca Sadıklı (32), 2014 yılında tanıştığı İbrahim E. (46) ile bir yıl sonra dini nikah yaparak birlikte yaşamaya başladı. Ölen eşinden 3 kızı olan İbrahim E, Sadıklı’dan bir erkek çocuk istedi. Evliliklerinin ikinci ayında hamile kalan Sadıklı, kız çocuğa hamile olduğunu öğrenince olanlar oldu.

Alkol ve kumar alışkanlığı bulunan İbrahim E, bebeğin cinsiyetinin kız olduğunu duyunca genç kadına şiddet uygulamaya başladı. Gonca Sadıklı, gördüğü şiddet nedeniyle hamileliğinin 8’inci ayında karnındaki bebeği kaybetti.


Bir süre hastanede tedavi gören kadın, ilişkilerinin düzeleceği umuduyla İbrahim E. ile yaşamayı sürdürdü. Geçen yıl ise ayrılmaya karar verdi. Gonca Sadıklı, ayrılacağını söylemesinin ardından gördüğü şiddet nedeniyle hastanelik oldu. Tedavisinin ardından polis merkezine giden kadın, şikayetçi oldu. İbrahim E. hakkında bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

ANNESİNDEN YARDIM İSTEDİ

Uzaklaştırma süresinin bitmesiyle eve gelen İbrahim E, geçen ocak ayında genç kadından para istedi. Ölümle tehdit edilen kadın, annesi Hanife Işık’tan (55) yardım istedi. Anne Hanife Işık da oğlunun düğün hazırlıkları için çektiği banka kredisi olan 20 bin lirayı kızına verdi. Gonca Sadıklı parayı geri almak koşuluyla İbrahim E’ye verdi. Parayı ödemeyen İbrahim E. geçen ağustos ayında Gonca Sadıklı’yı bir kez daha dövdü. Polis merkezine sığınan genç kadının şikayetçi olması üzerine, ikinci kez bir ay evden uzaklaştırma kararı verildi.

5 Eylül günü bu süre de doldu ve İbrahim E, evi tabancayla basarak camları kırdı, eşyalara zarar verdi. Genç kadını bir kez daha dövdü. Jandarma karakoluna sığınan kadın, tekrar şikayetçi olurken, İbrahim E’ye üçüncü kez bir ay uzaklaştırma kararı verildi.

OTOMOBİLDE DAYAK ATTI

Uzaklaştırma süresinin dolduğu 6 Ekim günü İbrahim E, Gonca Sadıklı ile görüşmek istediğini söyledi. İkili, Belek’te buluştu. Yenilen yemeğin ardından Gonca Sadıklı, borç verdiği 20 bin lirayı istedi. Çıkan tartışma sonrasında İbrahim E, Gonca Sadıklı’yı otomobilde dövdü. Başına aldığı yumruk darbeleriyle bayılan kadını bir arkadaşının evine götüren İbrahim E, 3 gün boyunca burada ağır şiddet uyguladı. Genç kadının bilincini yitirmesi üzerine İbrahim E, bir arkadaşını çağırarak, hastaneye gönderdi. Beyin kanaması geçirdiği belirlenen Sadıklı, sevk edildiği Antalya Atatürk Devlet Hastanesinde ameliyata alındı. Başına 28 dikiş atıldı. Sadıklı, beyin cerrahi servisindeki tedavisinin ardından 24 Ekim’de taburcu edildi. Kadının şikayeti üzerine, sevgilisi hakkında yine bir ay uzaklaştırma kararı verildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ