Doyuruyorsun, oy vermiyorlar diyen Erdoğan’a ‘Maho Ağa’ benzetmesi

CHP’li vekil Ali Mahir Başarır Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın vatandaşa yönelik “Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor.” sözlerine tepki gösterdi.


Memleketçe ‘Kibar Feyzo’yu yaşıyoruz diyen Başarır Maho Ağa’nın köylüleri falakaya yatırdığı sahneyi paylaştı.

Cumhuriyet gazetesinde Emine Kaplan’ın haberine göre milletvekilleri, parti yöneticileri ve belediye başkanlarıyla yaptığı bir toplantıda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Mideye değil artık buraya (kafasını işaret ederek) bakacağız. Herkesin midesini doyurduk, ama neticede durum böyle. Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor.” dediği ileri sürülmüştü.


Habere tepkiler gecikmedi. Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyesi Ali Mahir Başarır sosyal medya hesabından Erdoğan’a Maho Ağa’lı göndermede bulundu.  Başarır Kibar Feyzo filminden de bir sahne paylaştı. Bu sahnede Şener Şen’in canlandırdığı Maho Ağa karakteri  daha iyi yaşamak için köyü terk etmek isteyen köylüleri nankörlükle suçlayıp falakaya yatırıyor.

Başarır paylaşımında şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Karnını doyuruyorsunuz, her türlü ihtiyacını karşılıyorsunuz yine de oy vermiyor.’ demiş. Memleket Şener Şen’in ‘Kibar Feyzo’ filmindeki sahneyi yaşıyor”

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ