“Devlet bir çocuğun ölümünü aydınlatmaktan hep kaçtı”

Türkiye’nin yakından takip ettiği fakat bir türlü aydınlatılamayan Rabia Naz Vatan’ın ölümüyle ilgili süreci başından beri takip eden ve duyurulmasını sağlayan Metin Cihan, Rabia Naz’ın ölümünün hala örtbas edilmek istendiğine dikkat çekti.

Cihan, “Devletimiz bir çocuğun ölümünü aydınlatmaktan hep kaçtı” ifadesini kullandı.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Metin Cihan, Rabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlatılması için yaptığı çalışmalar nedeniyle hedef alındığına dikkat çekti.  “Çok eski tweetlerle neden hedef gösteriliyorum?” sorusunu soran Cihan, “e itibarım var bilmem ama itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Neden? Maalesef hâlâ Rabia Naz’ın ölümünü örtbas etme derdindeler. Bu nedenle bana olan güveni yıkmaya çalışıyorlar. Bir yandan ölümü aydınlatıyor olsalar böyle demezdim.” dedi.


“BABA, SAVCIYLA BİLE GÖRÜŞEMEZKEN…”

Twitterdan açıklamada Metin Cihan, “Asıl konuya, Rabia Naz’a gelmek istiyorum. Dediğim gibi bildiğim ve gördüğüm her şeyi anlatmak istiyorum. 19 Şubat’a gelen mesajla konudan haberim oldu. 24 Şubat’ta araştırıp yazdım. İyi yaptım. Konu ülke gündemine girdi. Baba savcıyla bile görüşemezken İçişleri Bakanıyla görüştü.” sözleriyle olayın geldiği noktaya dikkat çekti.

Rabia Naz Vatan’ın ölümünün aydınlatılması noktasında sürecin bir yerde tıkandığını ifade eden Cihan, “Süreç boyunca Aile Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı (bazısı birkaç kez olmak üzere) müfettişler atadı, soruşturdu. Bütün bu çabalar her nedense hep bir duvara tosladı. Hepsi durduruldu. Devletimiz bir çocuğun ölümünü aydınlatmaktan hep kaçtı.” dedi.

“Çoğu insan Rabia Naz’ı ilk benim duyurduğumu düşünüyor.” diyen Cihan, “Hayır, öyle değil. Benim daha haberim bile yokken örneğin Sabah’ta sürmanşet oldu TGRT’de program yapıldı. Müge Anlı ilçeye ekip gönderdi. Ama her ne hikmetse tüm bu haberler ansızın kesildi. Asla devamı gelmedi.” şeklinde anlattı.

Metin Cihan’ın Rabia Naz Vatan olayına ilişkin paylaştığı mesajlar şöyle;

Cem Küçük ve Fuat Uğur Ekim’de TV programı yapmıştı ben sonraki Şubat’ta sorduğumda @FUATUGUR yanıt verdi “biz hâlâ aynı fikirdeyiz içişleri bakanı @suleymansoylu ilgileniyor” dedi. Umutlandığım anlardan biriydi. @cemkucuk55 açıkça “bu cinayet örtülmüştür” diyordu.

2 Mayıs’ta Ak Parti içinde etkili biriyle görüştüm. Ne kadar etkili? Yanımda bakanlarla yazışıyordu. Bakanlar konudan haberdardı. Bu görüşmeyi çok vicdanlı bir takipçim ayarladı. Yine umutlandığım günlerden biriydi. ‘Halledeceğiz’ dedi.

Aile Bakanı @ZehraZumrutS’un vicdanlı bir insan olduğunu ve konuyu çözmeye çalıştığını öğrenmiştim. Keza Milli Eğitim Bakanı @ziyaselcuk için aynı şeyi duydum. Yanımda yazıştılar. Umutlandım.

Benimle görüşen kişi ‘önüme video koysalar bile beni Rabia Naz’ın intihar ettiğine inandıramazlar’ dedi. Buraya kadar normal. ‘Bu saatten sonra @EmineErdogan ve Sümeyye Erdoğan’ı da inandırmazlar’ dedi. ‘Her şeyi biliyorlar’ dedi. Umutlandığım anlardandı.“DEVLET YİNE NEYSE AMA MAFYADAN KORKUYORUM“

Rabia Naz’a ne olduğunu ben bilmiyorum. Bildiğim şeyleri anlatacağım. Eski belediye başkanı hiç konuşmuyor. Eski Milli Savunma Bakanı hiç konuşmuyor. Hâlâ korunuyorlar. 1 kez bile ifade vermediler. Ak Partili değilim ama Ak Parti içinde kimsenin bunları sevmediğini görebiliyorum.

Hal böyle olunca karşımda devlet değil mafya varmış gibi gibi hissediyorum devlet yine neyse ama mafyadan korkuyorum.

Recep Tayyip Erdoğan’ın haberi var mı? Aylar öncesinden beri var. Benim bunu dillendirmemem istendi. Dillendirmedim. Çözülsün istedim. Çözmek adına hiçbir şey yapılmadı.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ