Bakan Yardımcısı El Kaide kampında mı eğitildi?

AKP'li AB Bakan yardımcısı ve bir önceki dönem AKP Gaziantep milletvekili Ali Şahin hakkında Parlamento Haber sitesinde yer alan haberde cevap bekleyen çarpıcı iddialar yer alıyor.
1970 Gaziantep Nizip doğumlu, Ali Şahin, 1990-1997 yılları arasında Pakistan Karachi Üniversitesinde lisans ve yüksek lisans yapıyor.

Şahin, İmam Hatip Mezunu.

1997 yılında Türkiye'ye dönen Ali Şahin,1998 yılından itibaren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da kurulmuş olan Fiziksel Engelliler Vakfı’nda (FEV) yöneticilik ve genel müdürlük yapıyor.


1997 yılında  Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Gaziantep Milletvekili Doç. Dr. Kahraman Emmioğlu’nun danışmanlığını yaptı. Önündeki tüm kapıların birer birer nasıl açıldığını Ali Şahin şu satırlarla anlatıyor.

YÖK’ten aldığım bu cevabın ardından yapacak bir şey olmayınca Kuyumcu Ali Ağabeyin selamını iletmek üzere Gaziantep Milletvekili Kahraman Emmioğlu ile görüşmek üzere TBMM’ye gittim. O günlerde cep telefonu henüz icat olunmamıştı ve milletvekillerine erişim kolay değildi. İlk kez gittiğim TBMM’de Kahraman ​B​ey’​i makamında ziyaret ettim ve emanet selamı ilettim. Ismarladığı çayı yudumlarken benim ne işle meşgul olduğumu sordu. Karaçi Üniversitesi’nde uluslararası ilişkiler alanında lisans ve yüksek lisansımı tamamlayıp YÖK’e denklik başvurusunda bulunduğumu​ denkliği aldığımda iş arama sürecini başlatacağımı ifade edince ​hangi dilleri bildiğimi sordu. İngilizce, Arapça ve Urduca bildiğimi öğrenince tebessüm etti ve ben de tam senin gibi bir danışman arıyordum kendime, benimle çalışır mısın dedi. Neye uğradığımı şaşırmıştım. TBMM’de danışmanlık teklifi almak hayal bile edemeyeceğim bir şeydi. Şeref ve onur duyarım dedim. Denklik çıkıncaya kadar özel danışmanım ol çıkınca da resmileştiririz dedi Kahraman Bey.

HİLAFETİN BAŞKENTİ İSTANBUL VE CUMHURİYETİN BAŞKENTİ ANKARA'NIN FETHİ

Ali Şahin, Pakistan Karachi'deki yıllarınıkendisine ait blogunda yayınladığı "Çile Sendromu" adlı makalede şöyle anlatıyor:

1994 yerel seçimleriydi. Pakistan’da birlikte okuduğumuz arkadaşlarımızla  Karaçi’de kaldığımız yurdun çatısında Türkiye’nin Sesi radyosuna adeta başlarımızı gömmüş, spikerin bir gelen bir giden sesini duymaya çalışıyorduk. Uykusuz geçen bir gecenin ardından gün ağarırken İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı Melih Gökçek’in kazandığını duyduğumuzda yürekleri Büyük Türkiye davasıyla çarpan gurbet öğrencileri olarak Hint Okyanusu kıyılarında gözyaşlarına boğulmuştuk. O gün gözyaşlarımız yeni bir fetih ve yeni bir zafere adanmış çile gözyaşlarıydı.

Hilafetin başkenti İstanbul ve Cumhuriyetin başkenti Ankara’nın birlikte fethi, Türkiye’nin aslına rücu sürecinin başlangıcı, diğer bir deyişle yeni bir çağın kapısını aralayan önemli fetihlerdi.

EL KAİDE, ALİ ŞAHİN'E EĞİTİM Mİ VERDİ?

12 Haziran 2011'de AKP Gaziantep milletvekilliği yapan Şahin, daha sonra AB Bakan yardımcılığı yapacak.

Şimdi sizi 1 yıl öncesine götüreceğiz.

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, söz alıyor, meclis kürsüsüne yürüyor. İki dakika süren konuşmasına, Çıray, AKP milletvekillerine dönüp, "Siz Rusya'dan özür dilemedik dediniz; Rusya'dan özür dilediniz. Putin bunu açıkladı, yalanlayamadınız." diyerek başlayacak. Ardından İsrail meselesi konusunda "Buraya gelince asıp kesiyorsunuz, Biz kimseyle kavga etme taraflısı değildik. Biz size de İsrail ile kavga edin dememiştik. Ama öyle bir anlaşma yaptınız ki İsrail'le, Gazze'nin ablukasını resmileştirdiniz." şeklinde konuşan Çıray, sözlerine şu cümlelerle devam edecekti:

İsrail sizi üzmek için ne yaptı biliyor musunuz? Türkiye'ye ilk gönderilen parlamenter siyasi, sembolik olarak hangi partiden gönderildi biliyor musunuz? Siyonist partiden gönderdiler size; hani yıllardır anti siyonist davrandınız ya... Neden sesiniz çıkmadı? 

Çıray'ın konuşmasının sonunda AKP grubuna yönelttiği soru şoke ediciydi. 12 Temmuz 2016 tarihinde TBMM kurulunda konuşmak için söz alan CHP milletvekili Aytun Çıray,  AKP'li AB Bakan yardımcısı ve bir önceki dönem AKP Gaziantep milletvekili Ali Şahin'in 1991-1995 yılları arasında Pakistan El Kaidesi kontrolünde olan EBU BEKİR medresesi Karaçi şehrinde eğitim aldığını ve bu eğitimin ne eğitimi olduğunu sordu:

Şimdi ben size bir soru sorup gideceğim. Ali Şahin, AB bakan yardımcınız, El Kaide'nin Karachi'deki Ebubekir Medresesinde, bu şahsa (Ali Şahin'e) ne eğitim verildi?

abc gazetesi
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ