1.5 tonluk S-400’ün sahibi: “Erdoğan ABD’ye kafa tuttu, bizim boğamız da herkese kafa tutuyor”

Çorum’da hayvan tüccarı kardeşler ABD – Türkiye restleşmesinden esinlenerek S-400 ismini verdiği bir buçuk ton ağırlığındaki boğayı kurban pazarında satışa çıkardı.

Sungurlu ilçesi Arıcı köyünde büyükbaş hayvancılık yapan Seyfi ve İbrahim Keyvan kardeşler, 1 buçuk ton ağırlığındaki Simental cinsi ‘S-400’ isimli boğayı kurbanlık pazarında satışa çıkardı. Her sene kurbanlık için büyükbaş hayvan yetiştirdiğini ifade eden Keyvan kardeşler S 400 ismini verdikleri boğayı yaklaşık 3 senedir beslediklerini ve çocukları gibi baktıklarını söyledi. Seyfi Keyvan, boğasının bu civardaki en babayiğit boğa olduğunu ve fiyatının da 20 bin lira olduğunu söyledi.

Neden boğaya S-400 ismini verdiğine ilişkin “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Amerika’ya kafa tutarak S-400’leri Türkiye’ye getirdi. Bizim boğamız da bu civardaki en babayiğit boğa olduğu için herkese kafa tutuyor. Bu yüzden ismini S-400 koyduk” diyen İbrahim Keyvan 20 bin lira istediği S-400 isimli boğayı Akçay Mahallesi Muhtarı Fehmi Vargeloğlu’na 17 bin 250 liraya bıraktı.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER GENEL HABERLERİ