TÜSİAD’da kur anketi: Yıl sonuna kadar 11 TL’yi bulabilir

TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi (YİK) toplantısının basına kapalı olarak gerçekleşen bölümünde üyeler arasında dolar tahmini ile ilgili bir anket yapıldı. Yapılan ankette yıl sonuna kadar dolar kurunun 11 lirayı bulabileceği sonucu çıktı.


Basına kapalı gerçekleşen TÜSİAD YİK’te bir saat boyunca üyeler kendi aralarında istişare yaptı, sorunlara çözüm önerileri konuşuldu.

Kapalı oturumda Konda Genel Müdürü Bekir Ağırdır’ın bir sunum da yaptığı öğrenildi. Kur tahmini ile ilgili bir anketin de yapıldığı toplantıda yıl sonunda dolar kurunun 5 TL ile 11 TL aralığında olabileceği tahmin edildi.


İŞ İNSANLARI AĞIRDIR’A SEÇİM SONUCUNU SORDU

Cumhuriyet’ten Şehriban Kıraç’ın haberine göre, TÜSİAD üyeleri kapalı oturumda Bekir Ağırdır’a en çok seçim sonucunun ne olacağını sorarken, TÜSİAD yöneticileri ve ekonomistlerine yöneltilen ve merak edilen soruların bazıları ise şöyle:

Asgari ücreti çok artırmak partilerin oylarını arttırıyor mu?

3.5 milyon Suriyeli orta uzun vadede Türkiye’ye ne getirecek?

İktidar demokrasi-ekonomi ilişkisinin farkında mı?

Mevcut kur krizi riskinin döviz likiditesi krizine dönüşme riski var mı?

İran’a başlatılan ambargo Türkiye’yi nasıl etkileyecek?

Kürt sorununun çözümü ile ekonomik sorunun çözümü ne kadar ilişkili?

Toplumsal uzlaşmayı siyasetçilerden mi beklemeliyiz?

TOPLANTIYA KİMLER KATILDI?

TÜSİAD’ın 2019’un ilk YİK toplantısına Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Koç, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyesi Arzuhan Doğan Yalçındağ, Boyner Grup CEO’su Cem Boyner, Eren Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Eren’in de bulunduğu TÜSİAD üyeleri katıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ