Tarım Kredi Kooperatiflerindeki maaşlar ‘ticari sırmış’

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, eski AKP’li milletvekillerinin çiftliğine dönen Tarım Kredi Kooperatifleri Merkezleri Birliğinde yöneticilerin ne kadar maaş aldığını “ticari sır” olduğu gerekçesiyle açıklamadı.


CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakıroğlu, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliğinde görev yapan eski AKP milletvekillerinin aldıkları yüksek maaşları, verdiği soru önergesiyle TBMM gündemine taşıdı. Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, yöneticilerin ne kadar aldığı sorusunu ‘ticari sır’ diyerek açıklamadı.

Birliğin adeta bir arpalık haline geldiğini belirten CHP Milletvekili Bakıroğlu, “Birlik artık çiftçi kuruluşu olmaktan çıkmıştır” dedi.


PAKDEMİRLİ: MAAŞLAR TİCARİ SIR

Bakıroğlu, konu hakkında Tarım Bakanı Pakdemirli’nin yanıtlaması istemiyle birlik bünyesindeki hangi yöneticinin ne kadar maaş aldığını sordu. Bakıroğlu’nun önergesine yanıt veren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, birlik bünyesinde görev yapan hangi yöneticinin ne kadar tutarda maaş aldığıyla ilgili bilgilerin ticari sır olduğu, bu gerekçeyle istenilen bilgilerin verilemeyeceğini kaydetti.

Bakıroğlu’nun açıklamasına göre kurumda yönetici olarak görev yapan AKP’li isimler şunlar:

“Merkez Birliği Genel Müdürü Fahrettin Poyraz (eski AKP Bilecik Milletvekili); GÜBRETAŞ Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Tunçak (eski AKP Bursa Milletvekili); TAREKS Tarım Genel Müdürü Burhanettin Topsakal (eski AKP Trabzon Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Yönetim Kurulu üyesi Bünyamin Özbek (eski AKP Bayburt Milletvekili); TAREKS Hayvancılık Genel Müdürü Adem Tatlı (eski AKP Giresun Milletvekili); Tarım Kredi Yem Genel Müdürü Hasan Fehmi Kınay (eski AKP Kütahya Milletvekili); TARKİM AŞ Yönetim Kurulu yyesi Mehmet Aksoy (eski AKP Gaziantep Milletvekili adayı)”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ