Migros, 73 marketi birden devraldı

Migros ile Makro Marketler arasında devam eden görüşmeler sonuçlandı. Migros, 56 adet Uyum Market ve 17 adet Makro Market'i devraldığını açıkladı.
Migros ile Makro Marketler arasında devam eden görüşmeler sonuçlandı. Migros, Makro Market ile 73 mağazanın 105 milyon lira bedelle devrine ilişkin sözleşme imzaladı. Migros, 56 adet Uyum Market ve 17 adet Makro Market'i devraldığını açıkladı.

 Şirketten KAP'a yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
 
"Şirketimiz ile Makro Market arasında, Makro Market tarafından 53'ü İstanbul'da, 3'ü Tekirdağ'da işletilmekte olan toplam 56 adet Uyum mağazasının ve Antalya'da işletilmekte olan 17 adet Makro Market mağazasının kiralama ya da kira sözleşmelerinin devri yoluyla ve demirbaşlarının satın alınması suretiyle toplam 105 milyon lira bedel karşılığında devralınması amacıyla sözleşme imzalanmıştır. Devir işlemleri gerekli hukuki ve idari izinler alındıktan sonra gerçekleştirilecektir."

 
ZOR DURUMA DÜŞMÜŞTÜ
 
Migros, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Makro Marketler ile görüşmeler yapıldığını doğrulamış, ancak bunların henüz öngörüşme aşamasında olduğunu duyurmuştu.
 
Bugün yapılan açıklama ile devir işlemleri resmileşti.
 
Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden Makro Market, yaşadığı mali sıkıntıyı aşamayınca konkordato talebinde bulunmuştu. Makro ve Uyum marketlerini bünyesinde bulunduran Makro Market A.Ş’nin Türkiye genelinde 253 mağazası ve 6 bin 500 çalışanı bulunuyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ