Maddi durumu iyi olmayan hastaların eczanelere olan borcunu kapattı

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı ve birçok şehre yayılan vatandaşın bakkallara olan borçlarını sildirme kampanyasına eczaneler de katıldı. Bursa’da bir hayırsever, hasta vatandaşların eczanelere olan borçlarını kapattı.


Bursa’da bir hayırsever Ramazan ayı münasebetiyle Alemdar Mahallesi’nde 4, Soğanlı Mahallesi’nde 5 ve Sırameşeler Mahallesi’nde 2 olmak üzere 11 eczanenin yaklaşık 30 bin TL civarındaki veresiye defterini kapattı. Hayırsever ayrıca ihtiyaç sahipleri için zarf içinde bir miktar para bıraktı.

HASTALARIN BORÇLARINI KAPATTI


Eczacı Mehmet Selçuk, bir hayırseverin eczaneye borcu olanların listesini istediğini belirterek, “Biz de kendilerine listeyi verdik. Sağ olsun borcu kapattılar ve ekstradan da zarfın içinde bir miktar para bıraktılar. Bizim eczanemizde 20 kişilik bir liste vardı ve 5 bine yakın borç silindi” dedi.DAHA ÖNCE BAKKALLARDA YAPILIYORDU

Alemdar Mahalle Muhtarı Abdullah Akay da, “Burada ihtiyaç sahibi insanlarımız çok var. Dün bir hayırsever geldi ve 3 mahallede bulunan eczanelerimize giderek ihtiyaç sahiplerinin borçlarını ödedi. Daha önce bakkallara yapılan bu davranışı kendisi eczanelerde yapmak istedi. Başka mahallelerde de yapacağını biliyoruz ve muhtar arkadaşlarımıza yönlendirdik. Allah böyle hayırseverlerin hizmetlerini arttırsın. Vatandaşlar borçlarının ödendiğini duyunca ve para bırakıldığını öğrenince çok mutlu oldu” dedi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ