İktidardan umut kesildi: Askıda fatura Antalya’da da başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin başlatmış olduğu askıda fatura kampanyası Antalya’da da hayata geçirildi. Antalya’da ihtiyaç sahiplerinin ödeyemediği su faturaları artık askıda fatura uygulamasıyla hayırseverler tarafından ödenecek.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin başlattığı askıda fatura kampanyası diğer şehirlere örnek olmaya devam ediyor. İstanbul’dan sonra İzmir ve Muğla’da uygulamaya konulan askıda faturayı şimdi de Antalya Büyükşehir Belediyesi başlattı. Antalya Büyükşehir Belediyesi su faturaları için askıda fatura uygulaması başlattığını internet sitesinden duyurdu.

ÖDEYEMEYENLER FATURALARI ASKIYA BIRAKABİLECEK


Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatıyla askıda fatura uygulaması başlatıldı. Askıda fatura uygulaması ihtiyaç sahipleri ve hayırseverleri bir araya getiriyor. Su faturalarını ödeyemeyen vatandaşlar abonelik bilgilerini girip faturalarını askıya bırakabilecek. Antalya Su ve Atık Su İdaresi (ASAT) faturaları için düzenlenen uygulamadaki formu doldurarak işlemi tamamlayabilecekler.

FATURALAR İNCELENDİKTEN SONRA ASKIYA ÇIKARILIYOR

Antalya’da askıda fatura uygulamasına katılmak için internet sitesinde yer alan “askıda fatura bırak” ekranındaki formun doldurulması gerekiyor. Belediyenin sosyal inceleme biriminde bilgiler incelendikten sonra uygun görüldüğü takdirde faturalar askıya alınıp bir hayırsever tarafından ödenmek üzere askıya çıkarılıyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ