Gürbüz Çapan'ın şirketi de konkordato ilan etti

İstanbul’da binlerce konut inşa eden eski Esenyurt Belediye Başkanı Gürbüz Çapan ve kardeşi Çetin Çapan tarafından kurulan Semerkand Yapı konkordato talep etti.
Sözcü’nün haberine göre, İstanbul Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından 3 Ocak 2019 tarihinde verilen karara göre firmaya 3 aylık geçici mühlet verildi ve yeminli mali müşavir Adnan Ay, finans uzmanı Ali Fatih Uysal, Doç. Dr. Burak Huysal’ın geçici konkordato komiseri olarak atandı.
ÇAPAN YÖNETİMDEN AYRILMIŞTIEsenkent’te 7 bin 200 konut, Boğazköy’de 5 bin 700 konut, Beylikdüzü’nde de 4 bin 200 konut inşa eden Semerkand Yapı, İstanbul ve Bodrum’da çok sayıda butik proje inşa etti. Hali hazırda Beylikdüzü’nde 555 daire ve 95 mağazadan oluşan Semerkand Line, 184 konutluk Kozz Ankara ve 214 konutluk Semerkand Line Bakırköy projesinin yapımını sürdürüyor.
40 milyon lira sermayesi bulunan ve bugüne kadar 18 bin 500’den fazla konut üreten tek ortaklı şirkette 2018 yılının son günlerinde yönetim değişikliği yaşandı. 20 Aralık 2018’de Çetin Çapan yönetim kurulu başkanlığı ve üyeliğinden ayrılırken, şirketin yönetimindeki tek isim Volkan Haludun Çakar oldu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ