​Erdoğan krize rağmen lüksten vazgeçmiyor: Saray'a dört ultra lüks makam aracı

Türkiye ekonomik krizle boğuşurken kamuda yapılan lüks harcamalardan ödün verilmiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ekonomik krizin ortasında Katar Emiri'nin eski ultra lüks uçağını 500 milyon dolara satın almıştı.Kamuoyu tepkisinden çekinildiği için Katar Emiri'nin uçağı hediye ettiği iddia edilmiş ancak Ahval'in özel haberinde uçağın söylenenin aksine aylar önce satın alındığı ortaya çıkarılmıştı.


Erdoğan krize rağmen lüks harcamadan ödün vermiyor. Cumhurbaşkanlığı’nın talebi üzerine Almanya’dan Ankara’ya dört adet yeni S 600 Maybach araç gönderildiği belirtiliyor. Araçların son derece güvenlikli Mercedes- Maybach S 600 Pullmann Guard model olduğu aktarılıyor.

Avrupa Postası’nda yer alan habere göre yaklaşık dört ay önce tamamlanan siparişlerde, Mercedes- Maybach’lar tam 9 kat zırhlanmış olarak Mercedes’ten satın alındı ve gönderi için önceden belirlenen, güvenliklerin alındığı bir Türk nakliye şirketine teslim edildi.

Küçük bir kent olan Hanau’ya getirilen Maybach’lar, Ankara’nın özel talebi üzerine her biri bir TIR’a yüklendi. Maybach’ların alınmasında Türkiye Cumhuriyeti Stuttgart Başkonsolosluğu’nun devreye girdiği ve araçlar gönderilene kadar tüm sürecin başkonsolosluk tarafından yönetildiği öğrenildi.

Araçların Türkiye fiyatının yaklaşık 80 Milyon TL olduğu ileri sürülüyor. Her bir aracın 5.5 tonun üzerinde olduğu ve bir TIR’a iki araç sığarken, Ankara’nın hepsini tek tek yüklettiği, arka arkaya dört TIR’ın bu şekilde Ankara’ya gönderildiği ifade edildi.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ