Bu da oldu: Cizre İcra Dairesi'nden 'satılık doktor' ilanı

Ekonomik kriz sonucu binlerce şirket konkordato ve iflas ilanında bulundu. İflastan çıkamayanlar ise icralık oldu. Krizin etkilemediği sektör neredeyse yok.
İlan.gov.tr'de ise yüzlerce icradan satış ilanları yer alıyor. Sitede yer alan ilginç bir ilan krizin geldiği boyutu gözler önüne serdi.


Cizre İcra Dairesi Müdürlüğü, ‘Tıbbi cihaz ve medikal ürünler icradan satılıktır (toplu satış)’ başlığıyla yayımladığı ilanda bir özel hastanenin hekim kadrosunu icradan 'satışa çıkardı’.

Sol'un aktardığı habere göre ilan “Tıbbi cihaz ve medikal ürünler icradan satılıktır (toplu satış)” başlığıyla yayımlandı. “Aşağıda cins, miktar ve değerleri yazılı mallar satışa çıkarılmış olup” ifadesine yer verilen ilanda satışa çıkarılanın “Özel Botan Hospital Hastanesinin ruhsatname ve bu ruhsata bağlı Özel Hastane Faaliyet İzin Belgesi bağlı ve yukarıda branşları ve detayları belirtilen 22 adet Tabip Kadrosu” olduğu belirtildi.

Hekimlerin tepkilerine yol açan ilanda “ihaleye çıkarılan ve değerleri belirtilen” hekim kadrosunun listesi ise şöyle yer aldı:

Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ