Berat Albayrak’ın kadrosuna Erdoğan operasyonu

Erdoğan, damadı Berat Albayrak’a bağlı Hazine ve Maliye’de çok sayıda kritik ismi görevden aldı. Özelleştirme İdaresi’ndeki kritik bir isim de gidenler arasında.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a bağlı olarak çalışan çok sayıda isim Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan tarafından görevinden alındı. Cumhurbaşkanı imzasıyla görevden alma kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda görevden alınan isimler: “Kamu Mali Yönetim ve Dönüşüm Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Murat Uğurlu, Ali Karatürk, Abdulkadir Bahadır Yıldız, Muhasebat Genel Müdürlüğü Genel Müdür yardımcıları Zeki Balta, Arif Yıldırım, Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Edip Yılmaz, Mülga Sigortacılık Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Gökhan Karası, Murat Kayacı, Personel Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları Hasan Kaymak, Mehmet Bahattin Akçay, Mehmet Murat, Atilla Mehmet Yardımcı, Halit Tutak, Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Müfit Arberk, Personel Genel Müdürü Şinasi Yurdakul, Strateji Geliştirme Başkanı Ayşe Berrin Dikmelik.”


ÖZELLEŞTİRME VE MİLLİ PİYANGO’DA DA OPERASYON

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Ergin İçenli’nin de görevinden alındı. Görevden alınması dikkat çeken bir diğer isim ise, özelleştirilen Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Çolak oldu. Gelir İdaresi Başkanlığı Başkan Yardımcısı Mustafa Çolak da yine görevinden alındı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ