‘Atatürk Havalimanı swap karşılığı Katarlılara satıldı’

Atatürk Havalimanı arazisinin swap anlaşması karşılığında Katarlılara satıldığı iddia edildi. İddiayı gündeme getiren Gazeteci Ali Tarakçı, havalimanının konut imarına açılarak Katarlılara teslim edileceğini öne sürdü.


Gazeteci Tarakçı, Atatürk Havalimanı arazisinin swap anlaşması çerçevesinde 15 milyar dolar karşılığında Katarlılara satıldığını öne sürdü.

Youtube’da yayınlanan “SorguluYorum” adlı programda konuşan gazeteci Ali Tarakçı şunları söyledi:


“Başından beri iddia ediyorum, Katarlılar ile yapılan swap anlaşmasının başka bir amacı var. Kanal İstanbul üzerinden okumak gerekiyor. Dolar 6.8’de durmuşken siz 12 TL üzerinden anlaşmayı sağlamışsanız, ileride bunu ancak toprak alımı-satımı ile gerçekleştirebilirsiniz. 15 milyar doları 12 TL ile çarpın, göreceksiniz paranın büyüklüğünü. Bunu ancak İstanbul’da büyük bir arazi üzerinden yapabilirsiniz. Burası da Atatürk Havalimanı. Çünkü burası bir daha havalimanı yapılmayacak. Bu karar alındı. İktidar bu yüzden pistlerin bir kısmını kaldırdı. Büyük ihtimalle bu alanın üçte biri Millet Bahçesi olacak, kalanı da konut imarına açılacak ve Katarlılara verilecek.”

Gazeteci Celal Eren Çelik de sosyal medya hesabından Atatürk Havalimanı’nın Katarlılara satıldığı iddialarına katıldı. Çelik, “Ey AKP iktidarı,milleti Ayasofya ile meşgul ederken Atatürk Havalimanı’nı Katarlılara sattığınız doğru mu? Bana Katar’dan gelen bilgi bu şekilde… Soruyorum ve cevap bekliyorum…” dedi.SAHRA HASTANESİ YAPILMIŞTI

AKP’li yandaş müteahhitlere yaptırılan İstanbul Havalimanının açılması üzerine Atatürk Havalimanı ticari uçuşlara kapatılmıştı. Erdoğan, havalimanı arazisine millet bahçesi yapılacağını açıklamıştı. Ancak koronavirüs salgınında havalimanı pistleri kazınarak, ihtiyaç olmamasına rağmen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi yapıldı. Sahra hastanesinin, uçuşları engelleyecek şekilde inşa edilmesi dikkat çekmişti.


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ