AKP bayram ücretsiz geçiş geleneğini de bitirdi; Bu bayram çifte kazık..

Bayramlarda devlet geleneği haline gelen köprü ve otoyollardan ücretsiz geçiş geleneği AKP'nin eliyle rafa kaldırıldı. Bu bayramda bakın hangi köprü ve tüneller ücretli geçişe sahne olacak.
Bayramlarda köprü ve tünellerden geçişlerin ücretsiz olması geleneği, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü ve Avrasya Tüneli'nden bayram tatili boyunca geçişlerin ücretli hale getirilmesiyle sona ermiş görünüyor.

Tüketiciyi Koruma Derneği (TükoDer) tarafından yapılan açıklamada, köprü ve tünelin ücretsiz yapılmaması eleştirildi ve içinde bulunulan olumsuz ekonomik durumun faturasının halka yüklendiği belirtildi. 

Açıklamada şu hususlar dikkat çekti:


"Her bayram köprülerin ve otoyol hizmetlerinin ücretsiz olması bir gelenektir. Osmangazi, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Avrasya Tüneli'nin kapsam dışına tutulması doğru değildir."

TükoDer'in, tüm köprü ve tünel geçişlerinin ücretsiz yapılması çağrısında bulunduğu açıklaması şöyle: 

"Her fırsatta değindiğimiz ve kamuoyunu diline pelesenk olani geçmediğimiz köprünün, gitmediğimiz şehir hastanesinin parasının "garanti" adı altında tüketicilerden alınmasından sonra, uçmadığımız havaalanı ve en son da binmediğimiz trenin dahi parasının vergi yüküne ek olarak bizzat biz tüketicilerin cebine yansıtılmasına açıkça itiraz etmekteyiz."


 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EKONOMİ HABERLERİ