Rektörden kendi ödeneğine yüzde 600 zam

Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve yardımcılarının döner sermayeden aldığı ödeneğin rekor düzeyde artırıldığı ortaya çıktı.
Birgün’den Mustafa Kömüş’ün haberine göre Aksaray Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ve Eğitim Fakültesi döner sermayelerine yönelik düzenlemelerin yapıldığı şubat ayındaki toplantıda üniversitenin yönetim kurulu, rektör Şahin’in ödeneğini yüzde 600, rektör yardımcıları Prof. Dr. M. Bahaddin Varol, Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz’ın ödeneğini yüzde 300 ve genel sekreter Bayram Ali Yavaş’ın ödeneğini de yüzde 200 artırdı.

2013’ten 2015’e kadar Aksaray Üniversitesi rektör yardımcılığı ve İktisadi İdari Bilimler Fakültesi dekanlığı görevini yürüten Şahin, 2015 yılı mayıs ayında rektör olarak atanmıştı.

AKP Siyaset Akademisi ve İHH


Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Şahin hakkındaki bilgilerin göre, Aksaray’da İHH’nin, İlim Yayma Cemiyeti’nin, Birlik Vakfı’nın hem kurucu hem de yönetim kurulu üyesi olarak görev alan Şahin, Cihannüma Derneği’nin hem danışma kurulu üyeliğini hem de bir süre il temsilciğini yaptı. Uzun yıllar, Ak Parti Siyaset Akademisi danışma kurulu üyesi olarak çok sayıda ilde ders veren Şahin, Ankara Şehir Araştırmaları Merkezi danışma kurulu üyesi ve İmam Hatip Okulları Platformu Aksaray il koordinatörü olarak görev yapıyor.

Şahin, kentleşme politikası, çevre politikası, mahalli idareler, kent ve bölge planlaması gibi derslere giriyor.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ