‘ODTÜ Bahar Şenliği’ rektörlük tarafından iptal edildi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Rektörlüğü, 33. Uluslararası Bahar Şenliği’nin iptal edildiğini duyurdu. ODTÜ Rektör Yardımcıları Ofisi, söz konusu iptal kararını öğrencilere gönderdiği elektronik posta yoluyla bildirdi.


Rektörlük iptal edilen bahar şenliği ile ilgili olarak, “Üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33’üncü Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız”açıklamasını yaptı. Rektörlüğün konuya ilişkin açıklaması şöyle:

‘GERÇEKLEŞMESİ MÜMKÜN OLMADIĞINDAN…’


“ODTÜ 33. Uluslararası Bahar Şenliği düzenlenmeleri ile ilgili Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) ve ilgili diğer topluluklarla 22 Şubat, 27 Şubat, 26 Mart ve 8 Nisan 2019 tarihlerinde bir dizi toplantı yapılmıştır.“İlgili topluluklara Bahar Şenliği ile ilgili, üniversitemizin mevcut olanakları çerçevesinde, özellikle topluluklarımızın potansiyelini ve üniversitemizin uluslararası yönünü ortaya çıkaracak şekilde 24, 25, 26 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilmek üzere bir şenlik formatı önerilmiştir.

Söz konusu öneri, KKM Otopark alanının saat 22:00’ye dek ve KKM salonlarının mesai saatleri içinde topluluk standları ve etkinlikleri için kullanımı, otopark alanında Rektörlük olanakları ile kurulacak sahnede müzik topluluklarının sahne alması, Avusturya Elçiliği katkıları ile Avusturya’dan gelecek sanatçıların konseri, uluslararası öğrenci standlarının kurulması ve kermes talebinde bulunan toplulukların hazırlayacakları yiyecek standlarını içermektedir.

Yukarıda ayrıntıları verilen öneri, şenlik formatının geçtiğimiz yıllardaki hali ile kalması talebi ile UGT tarafından kabul edilmemiştir. Bu çerçevedeki şenliğin üniversitemizin mevcut teknik ve idari olanakları ile gerçekleştirilmesi mümkün olmadığından, 33. Bahar Şenliği’nin yapılamayacağını bilgilerinize sunarız.”

DEVRİM STADYUMU YERİNE OTOPARK ADRES GÖSTERİLDİ 

ODTÜ Uluslararası Gençlik Topluluğu (UGT) tarafından düzenlenen ve her yıl dört gün süren bahar şenliği daha önceki yıllarda öğrenciler tarafından ‘Devrim Stadyumu’ olarak adlandırılan alanda yapılıyordu.

Rektörlük, öğrencilerin bu yıl da şenliği aynı yerde yapma istemine karşı çıkarak otoparkı adres gösterdi. Öğrenciler bu teklifi kabul etmeyince rektörlük şenliği iptal etme yoluna gitti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ