Milli eğitim müdürü yöneticileri fırçalamış: Başı açık öğrenci görünce sinirleniyorum

Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in okul müdürlerini başı açık öğrenci gördüğünde sinirlendiğini söyleyerek azarladığı öne sürüldü.
Bartın’da 21 Şubat’ta Ulus ilçesi İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda Ulus Müftülüğü’nün düzenlediği Ulus Müftülüğü aylık imamlar toplantısı yapıldı. Toplantıya Ulus Müftüsü Murat Okuyar, Bartın İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Ulus İlçe Milli Eğitim Müdürü Levent Ok ve Ulus İmam Hatip Lisesi Müdürü Adem Aslan katıldı.
 
Birgün’den Serbay Mansuroğlu’nun haberinde yer alan iddiaya göre, toplantıda Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir söz alarak şöyle konuştu: “Beni ziyarete gelen bir arkadaşım, ‘Bizler Köy Enstitüsü Mezunları öğretmenler olarak köylerde dinimize hakaret ettik, eğer 120 bin cami kadrosu bizim elimizde olsaydı kendi iktidarımızı kurardık’ dedi. Bizim elimizde 120 bin cami kadrosu var ama bu imkânlar Atatürkçülerin elinde olsaydı eli silahlı terörist yetiştirirlerdi.”
 
Konuşmasının devamında okulları ziyaret ettiğinde başı açık öğrencileri gördüğünde sinirlendiğini ve bu öğrencilerin başlarının kapatılması konusunda okul müdürlerini fırçaladığı öne sürülen Yaşar Demir iddiaya göre 4-6 yaş gurubu çocukların Kuran kurslarında yetiştirilmesi ve şimdiden örgütlenmesi gerektiğinden de bahsetti

 
CHP’DEN SUÇ DUYURUSU

CHP Bartın İl Başkanı Hatice İlknur Erkan, söz konusu iddialarla ilgili suç duyurusunda bulunarak  alenen hakaret, halkı kin ve düşmanlığa tahrik ve alenen aşağılama, Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret ve görevi ihmal suçlarından soruşturulmasını istedi.
 
 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ