İcradan satılık ‘eğitim’

Son dönemlerde mahkeme ilanları arasında en çok icradan satışa çıkarılan eşya, araç ve mülk ilanları yer alıyor. İlanlar arasında kapanan okulların satışa çıkarılan eşyaları da bulunuyor.Türkiye’nin en yaygın okulları arasında yer alan Doğa Koleji iflas ederek kapılarına kilit vurdu. Doğa Koleji gibi birçok yerel okul da ekonomik şartlara dayanamayıp kapanmak zorunda kaldı. İflas eden okulların malları ise icradan satışa çıkarılıyor.


TALEP OLMAYAN EŞYALARIN FİYATI DÜŞECEK

Türkiye’nin birçok yerinde kapanan okulların eşyaları gibi Menemen’de kapanan bir okulun taşınır malları da icradan satışa çıkarıldı. Ekim ayında yapılacak birinci ihalede alıcı çıkmayan eşyalar, iki hafta sonra yarı fiyatına yeniden ihale edilecek.

ÖĞRENCİ SIRALARI SATIŞA ÇIKARILDI

İcradan satışa çıkarılan eşyalar arasında okul dolabı, toplantı masası, öğretmen masası, öğrenci sırası, öğrenci masası, fotokopi makinesi, çay ocağı, büro masası, büro sandalyesi, anaokulu masa ve sandalyeleri, kantin malzemeleri gibi okul araç ve gereçleri bulunuyor.

İSTEYEN İNTERNETTEN ALABİLECEK

İsteyenler ihaleye internet üzerinden katılabilecek. İhaleye girmek isteyenler istedikleri ürünler için birinci artırmadan on gün önce başlamak üzere artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecek.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ