Başkent okullarında uyuşturucu sorunu

Ankara'da okul önleri uyuşturucu satıcısı kaynıyor. Aileler eşgal ve plaka dahi verdiler.
AK Parti Çankaya İlçe Başkan Yardımcısı Yılmaz Bulut’un Ankara’da, cuma günü saat 20.30 civarında uyuşturucu satıcıları tarafından öldürülmesi şaşkınlık yarattı. Akdere Mahallesi’nde yeğeninin önünü kesen uyuşturucu satıcılarıyla kavga ettiğini öğrenen Yılmaz Bulut olay yerine gitmiş, yeğeniyle birlikte evine dönerken kendilerini takip eden araçtan açılan ateş sonucu hayatını kaybetmişti.

AK Parti ilçe yöneticisinin uyuşturucu satıcıları tarafından öldürülmesi Başkent’in uyuşturucu sorununu bir kez daha gündeme taşıdı. Son aylarda Ankara’nın farklı noktalarından, özellikle okulların önünü mesken seçen uyuşturucu satıcılarıyla ilgili şikâyetler geliyordu.
Ankara Batıkent’te bulunan bazı Halk Meclisleri ve muhtarlar tarafından bir süredir Emniyet’e bazı okulların adıyla birlikte okulun önünde bekleyen arabaların plaka numaraları ve uyuşturucu satıcısı olduğundan şüphelenilen kişilerin eşkâli verilmişti.


Bu konuda Duvar’a bilgi veren Batıkentliler şunları söyledi: “Emniyet’e uyuşturucu satıcılarını birkaç kez bildirmemize rağmen bugüne kadar hiçbir şey yapılmadı. Uyuşturucu satıcıları çocuklarımızın okulunun önünde bekliyor. Herkesin gözü önünde oluyor bu. Takım elbiseli adamlar, arabalarıyla gelip okul çıkışı çocuklara yanaşıyorlar. Halk Meclisi olarak muhtarımızla kendimizce önlemler almaya çalışıyoruz ama İstanbul Maltepe Gülsuyu’ndaki olayı hatırlarsınız. Hasan Ferit Gedik, uyuşturucuya karşı yapılan yürüyüş sırasında vurularak öldürülmüştü. Biz de aynı akıbete uğramaktan korkuyoruz. Emniyet’in bir an önce önlem almasını istiyoruz.”

Kaynak: Gazeteduvar
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER EĞİTİM HABERLERİ