Yunanistan’da fareler 3,5 aylık bebeğin yüzünü kemirdi!

Yunanistan’da 3,5 aylık bir bebeğin yüzünü farelerin kemirmesi nedeniyle Yunan kamuoyu şok yaşıyor.


Yunanistan’ın Türkiye sınırında bulunan Batı Trakya’daki Evros (Meriç) ilinde farelerin kemirdiği ve ısırarak yüzünde ciddi hasar meydana gelen 3,5 aylık bebeğin durumu hakkında hastane müdürü bilgi verdi.

Azınlıkça’nın aktardığı habere göre Dedeağaç (Alexandroupoli) Üniversite Hastanesi Müdürü Dimitris Adamidis 3,5 aylık kız bebeğin burnundaki derinin büyük bir bölümünün, yine yanağından büyük bir bölümün ve kolundan da kemikler görünecek noktaya kadar bir bölümün fareler tarafından koparılarak yendiğini söyledi.


Bebeğin ayaklarında da çok sayıda yaraların olduğunu belirten Hastane Müdürü Adamidis, bebeğin susuz kaldığının da ortaya çıktığını söyledi.

Öte yandan Yunan polisi, Dimetoka’da Kale olarak bilinen tepede bir mağarada kaldığı iddia edilen bebeğin Roman kökenli 16 yaşındaki annesi ile 22 yaşındaki babasını gözaltına aldı.

Dedeağaç Hastane Müdürü bebeğin çocuk doktorları ve estetik cerrahlar tarafından muayene edildiğini ve ellerinden gelen gerekli müdahalelerin yapılacağını açıkladı.

Adamidis ayrıca çocukta herhangi bir enfeksiyona rastlanmadığını ve en önemlisinin de hayati tehlikesinin bulunmaması olduğunu söyledi.

Dedeağaç Hastane Müdürü sözlerini şöyle sürdürdü:

“Eğer bu yaralar fareler tarafından açılmışsa, muhtemelen çok defa tekrarlanmıştır.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ