Suudi Prenses bin Salman'a 10 ay hapis cezası

Fransa'da Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın kız kardeşi Prenses Hassa bin Selman, evine çağırdığı tamirciye şiddet uygulama suçlamasıyla yargılandığı davadan 10 ay hapis cezası aldı.
Fransa'da Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın kız kardeşi Prenses Hassa bin Selman, evine çağırdığı tamirciye şiddet uygulama suçlamasıyla yargılandığı davadan 10 ay hapis cezası aldı. Prensesin kendisini ayaklarını öpmeye zorladığını söyleyen işçi gördüğü fiziksel şiddetten dolayı 5 gün iş göremez raporu aldı.Suudi Arabistan veliaht prensi Muhammed bin Selman’ın kız kardeşi Prenses Hassa bin Selman, Fransa’da “adam kaçırma ve alıkoyma” eylemlerinin azmettiricisi olarak yargılandığı davada 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bin Salman 10 bin euroluk para cezasına da çarptırıldı. Hakkında uluslararası tutuklama emri bulunan Prenses, Fransa’daki duruşmaya katılmadı.

Prensesin korumasını sağlayan Saidi Rani de eve gelen işçiyi alıkoyup darp ettiği için 8 ay hapis, 5 bin euroluk da para cezasına çarptırıldı. Prensese ve korumasına verilen hapis cezaları ertelendi. Suudi Prenses, daha önce Fransız avukatı Emmanuel Moyne aracılığıyla hakkındaki suçlamaları reddetmişti.

AYAKLARINI ÖPMEYE ZORLADI


Söz konusu işçi, ellerinin arkadan bağlandığını ve yüzünden darbe aldıktan sonra prensesin ayaklarını öpmeye zorlandığını ileri sürdü. 2016’da yaşanan olayın ardından söz konusu işçi 5 günlük iş göremez raporu almıştı.

euronews
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ