PAKİSTAN'DA KAÇIRILAN EĞİTİMCİ MESUT KAÇMAZ VE AİLESİNİN ARŞİVİNDEN ÇIKAN SÜRPRİZ VİDEO

Pakistan’da eğitimci Mesut Kaçmaz ve ailesi 27 Eylül 2017’de, beşi kadın 15 ’sivil polis’ tarafından tarafından kaçırılan Pak - Türk okullarının müdürü Mesut Kaçmaz ve ailesinin ilginç bir videosu ortaya çıktı.
Pakistanın dünyaca ünlü sanatçılarından Shafqat Ali Khan ile birlikte kamera karşısına geçen Kaçmaz ailesi, hep bir ağızdan Pakistan’In en popüler sloganlarından olan ’ÇOK YAŞA PAKİSTAN’ (Pakistan Zindabad) diyor.


Pakistan’ın ikinci büyük kenti olan Lahor’da tanışan ve dost olan Shafqat Ali Khan ve Mesut Kaçmaz’ın samimi görüntüleri dikkatlerden kaçmıyor.


Video’daki görüntüler, Pakistan’ın 70. Bağımsızlık Günü kutlamalarında, İslamabad’ın en gözde turizm merkezlerinden Daman-e Koh tepesinde çekilmiş.

YÜKSEK MAHKEMENİN KARARI

Mesut Kaçmaz ve ailesi, Pakistan’ın iç karışıklarının zirvede olduğu dönemlerde bile ülkeyi terk etmemiş, gelecek nesillerin en iyi şekilde eğitim alması için hayatını ortaya koymuştu.

Kaçmaz ve ailesinin Erdoğan rejiminin Pakistan’a yaptığı baskıların ardından kaçırılmasından sonra Lahor Yüksek Mahkemesi önemli bir karar alarak, Kaçmaz ailesi hakkında verilen deport (sınır dışı edilme) kararını durdurmuştu.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ