Mukabele okunan eve TOMA’lı baskın

Mardin’de yaşayan Furkan gönüllüsü bir kadının evi iftar sonrası polis baskınına uğradı. TOMA ile gelen polisler kadına, mukabele/sohbet yapılıp yapılmadığını sordu.


Mardin’de önceki akşam akıl almaz bir olay yaşandı. İftar sonrası polis ekipleri Furkan gönüllüsü bir ailenin evine sözde afiş ve mukabele kontrolüne gitti. Furkan gönüllüsünün açıklamasına göre, polis, evleri birinci katta olduğu için ilk önce balkona ve mutfak penceresinden içeriye doğru fenerle ışık tuttu. O sırada arka tarafta TOMA hazır bekletildi. Daha sonrası ise kendisine evlerinde branda ya da afiş olup olmadığı, mukabele/sohbet yapıp yapmadıklarının sorulduğunu belirten gönüllü, öğretmen olduğu için koronavirüs öncesinde talebelerinin geldiğini dile getirdi.

KAPIDAKİ FURKAN LOGOSUNU ÇEKTİLER


Furkanhaber.net’in haberine göre evde yalnız olduğu için arama yapılıp yapılmayacağını, izinleri olup olmadığını sorması üzerine içeriye girmeyen polis ekipleri, sadece evin kapısından içeriyi ve kapıda dua yazılı yapıştırma üzerindeki Furkan Vakfı logosunun fotoğraflarını çekti.

Aynı akşam Osmaniye’de Cami avlusunda Kur’an okuyan 3 kişi için Emniyet akrep ve zırhlı araç eşliğinde 50 kişilik polis ekibi göndermişti.


HABERİN TAMAMI
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ