Londra Köprüsü’nde terör saldırısı: Saldırganla birlikte 3 kişi öldü

Londra Köprüsü’nde terör saldırısı yaşandı. İki kişi öldü, beş kişi ise yaralı kurtuldu. Polis saldırganı öldürdü. Başbakan Johnson, sorumluların yakalanacağını söyledi.
İngiltere’nin başkenti Londra, terör saldırısıyla sarsıldı. Londra Köprüsü üzerinde meydana gelen saldırıda, teröristin vurularak öldürüldüğü açıklandı. Saldırganın canlı bomba yeleği süsü verilmiş bir düzeneği üzerinde taşıdığı bildirildi. Saldırıda ağır yaralanan iki kişi kaldırıldıkları hastanede can verdi. Yaralılardan bazılarının da durumlarının ağır olduğu kaydedildi.


KAVGA EDİYORLARDI

Britanya polisi, yerel saate göre 13.58’de bir bıçaklama olayı ihbarı yapıldığını ve bu nedenle Londra Köprüsü’ne çağrıldıklarını açıkladı. BBC’den John McManus, köprüden geçtiği sırada bir grup adamın kavga ettiğine tanık olduğunu, bir grubun bir kişiye saldırdığını, polis olay yerine ulaştığında ise silah kullanıldığını söyledi. “Bu adama ateş edildi” dedi.

Görgü tanığı Amanda Hunter da üç polis memurunun bir adamın üzerine doğru yöneldiğini ve sonrasında bu kişiyi vurduklarını anlattı. Hunter, “Adamın elinde bir şey vardı ama ne olduğunu net olarak göremedim” dedi.

SEÇİM KAMPANYASINA ARA VERDİ

Britanya Başbakanı Boris Johnson BBC’ye yaptığı açıklamada seçim kampanyasına ara verdiğini söyledi. Şüpheliye önce sivillerin müdahale ettiğini söyleyen Johnson, “Bu saldırılara karışan herkes yakalanacak ve adalet önüne çıkarılacak” dedi.

Londra Belediye Başkanı Sadık Khan ise olayla ilgili yaptığı açıklamada şöyle dedi: “Olayda ciddi şekilde yaralananlar var. Halk nefes kesen bir kahramanlık sergiledi. Münferit bir olay gibi görünüyor. Aranan başka bir şüpheli yok. Terör karşısında kararlıyız, bölünmeyeceğiz.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ