Korona için 'Allah'ın lütfu' diyen Trump taburculuğunda işi şova dökmek istemiş

The New York Times gazetesi, Trump’ın koronavirüs tedavisinin ardından hastaneden taburcu edildiğinde gömleğinin altına Süpermen tişörtü giyerek aynen filmlerde Süpermen’in yaptığı gibi gömleğini yırtıp şov yapmayı planladığını iddia etti.

ABD basınında yer alan habere göre, Donald Trump yine ilginç bir fikirle gündeme geldi.

Geçtiğimiz hafta eşi ile birlikte koronavirüse yakalandığını duyuran Trump, Walter Reed Askeri Hastanesinde gözetim altında tutulmuştu. Trump’ın hastaneden ayrılırken hayata geçirmeyi düşündüğü plan en çok konuşulan konulardan biri oldu.


Trump, iddialara göre hastaneden ayrılırken ilk olarak halsiz bir kişiymiş gibi rol yapmayı, gömleğinin altına ise Süpermen tişörtü giymeyi, ardından o tişörtü Süpermen gibi göstermeyi planlıyordu. Bunu bir güç gösterisine dönüştürmeyi planlayan Trump’ın, haberde yer alan iddiaya göre hastanenin başkan odasındaki telefonda da birkaç kez dile getirdiği öne sürüldü.

Trump hastaneden ayrılırken tişört giymese de, “Hastaneye gittiğimde kendimi çok iyi hissetmiyordum. Bana Regeneron isimli bir ilaç verdiler, başka şeyler de yaptılar ama bence en temel ilaç buydu, kısa süre içinde olanlar inanılmazdı. Kendimi iyi hissettim. Hastanedeyseniz ve kendinizi kötü hissediyorsanız bu ilacı bedavaya alabileceksiniz. Bu hastalığın bana Tanrı’nın bir lütfu olduğunu düşünüyorum. Burada gizli bir lütuf vardı. Bu hastalığa yakalandım, bu ilaçtan haberim oldu. Bu ilacı bana vermelerini söyledim. Bu benim önerimdi. Ve ilaç çok iyi iş çıkardı. Bu hastalığa yakalanmasaydım, bu ilaçtan da haberimiz olmayacaktı. Bana verilen tedavinin aynısının size de verilmesini istiyorum ve bu ilacı bedava yapacağım.” ifadeleriyle dikkat çekmişti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ