Kız kardeşini köpekten kurtardı, dünyanın kahramanı oldu

ABD’de küçük kız kardeşini köpek saldırısından kurtarmak için araya giren ve yüzünden yaralanan altı yaşındaki Bridger Walker, sosyal medyanın yeni kahramanı oldu.
Avengers filminin yıldızları Anne Hathaway, Cris Evans, Hugh Jackman, Tom Holland ve Mark Ruffalo, “Biri ölecekse, bu ben olmalıyım diye düşündüm” diyen küçük çocuğu tebrik etti.

‘Captan America’ Cris Evans, Bridger’a bir video mesajı yollayarak, Kaptan Amerika kalkanı sözü verdi. Evans, “Sen bir kahramansın. Yaptığın şey çok cesurcaydı. Kardeşin senin gibi bir abiye sahip olduğu için çok şanslı. Senin gibi insanlara ihtiyacımız var.” ifadelerini kullandı. 
YÜZÜNE 90 DİKİŞ ATILDIABD’nin Wyoming eyaletinin başkenti Cheyenne’de yaşayan 6 yaşındaki Bridger Walker, kendisinden iki yaş küçük kız kardeşini Alman kurdu kırması bir köpeğin saldırısından kurtarmak için araya girdi. Saldırıya rağmen Bridger, kız kardeşinin elini tutup onu tehlikeden uzaklaştırmayı başardı. 10 Temmuzda yaşanan olay çocukların halası Nicole Walker’ın Instagram paylaşımıyla ortaya çıktı ve tüm dünyanın gündemine oturdu. Nicole Walker, Bridger’ın, neden araya girdiğini soran babasına, “Eğer birisi ölecekse bu ben olmalıyım diye düşündüm.” cevabını verdiğini açıkladı. Saldırının ardından iki saatlik bir operasyon geçiren Briger’ın yüzüne 90 dikiş atıldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ