Kırgızistan’ın eski cumhurbaşkanı Atambayev gözaltına alındı

Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te, milletvekili seçimlerinin arından başlayan protestolarda serbest bırakılan Kırgızistan’ın eski Cumhurbaşkanı Atambayev yeniden gözaltına alındı.


Ulusal Güvenlik Komitesi, Kırgızistan’ta 4 Eylül’de düzenlenen milletvekili seçimlerinin ardından başlayan protestolarda serbest bırakılan Atambayev’in Bişkek’te kitlesel isyanlar düzenlediği iddiasıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Komiteden yapılan açıklamada, “10 Ekim 2020’de Devlet Ulusal Güvenlik Komitesi’nin Kırgızistan Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı ile birlikte yürüttüğü operasyon sonucunda Atambayev Almazbek, Sagymbaev K. ve Musakeyev D., Bişkek şehrinde kitlesel isyanların örgütlenmesine ilişkin ceza davası kapsamında gözaltına alındı” ifadelerine yer verildi.


Sputnik’te yer alan habere göre, Ulusal Güvenlik Komitesi yaptığı açıklamada, “Şu anda, bölümler arası soruşturma ve operasyon ekibi, bu suçun diğer suç ortaklarının tespit edilmesi ve gözaltına alınmasına yönelik ilgili soruşturma ve operasyonel önlemleri sürdürüyor.” ifadeleri yer aldı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ