İngiltere 29 bin 427 can kaybıyla Avrupa’da İtalya’yı geride bıraktı

İngiltere’de korona nedeniyle yaşanan can kaybı 29 bin 427’e yükseldi. Bu sayı İngiltere’yi Avrupa’da en fazla ölümün vakasının yaşandığı ülke haline getirdi.İngiltere Dışişleri Bakanı Dominic Raab, ülkede Kovid-19 nedeniyle 693 ölümün daha meydana geldiğini ve toplam can kaybının 29.427’ye çıktığını açıkladı. İngiltere bu vaka sayısıyla İtalya’yı geride bırakarak, Avrupa kıtasında en çok can kaybının yaşandığı ülke oldu. İngiltere, Koronavirüs kaynaklı en çok ölümün yaşandığı ülkeler arasında da dünya çapında ikinci sıraya yükseldi. 


Korona nedeniyle en çok can kaybının meydana geldiği ülke olan ABD’de ise bu sayı 70.000’e yaklaştı. Salgınla mücadelede sonraki aşamanın da kolay olmayacağına dikkati çeken Raab, halkın “yeni normale” uyum sağlamasının isteneceğini kaydetti. 

İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’da resmi istatistik kuruluşlarının mayıs başına kadar olan dönemi kapsayan verilerine göre ise Birleşik Krallık genelinde Kovid-19 bağlantılı ölümlerin sayısı 32 bin 375 olarak açıklandı. Ölüm sertifikalarına dayanan veriler, koronanın ana ölüm nedeni olmadığı vakaları da kapsıyor. 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ