İdlib’deki Yeni Şafak muhabiri Yılmaz Bilgen SADAT kuryesi çıktı

Yeni Şafak'ın muhabiri Yılmaz Bilgen, "İdlip'de sıkıştık kaldık" diye paylaştığı tweet'inde SADAT olarak bilinen yasa dışı özel harp birimlerine bilgi verdiğini kabul etti.
AKP'ye yakın Yeni Şafak’ın muhabiri Yılmaz Bilgen, “İdlip’de sıkıştık kaldık” diye paylaştığı tweet’inde SADAT olarak bilinen yasa dışı özel harp birimlerine bilgi verdiğini kabul etti.

Suriye’de cihatçı-selefi örgütlerin kontrolünde olan İdlib’e yönelik operasyon gündemdeyken SADAT’ın kurucusu, AKP’nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın savunma başdanışmanı Adnan Tanrıverdi’ye düzenli bilgi verdiğini belirten Bilgen, “Hem Suriye hem de Türkiye’ye yazık oldu/oluyor” ifadesini kullandı.

Erdoğan’ın savunma başdanışmanlarından Adnan Tanrıverdi’ye son 3 yıldır Suriye bölgesinde “yaşanan olumsuzlukları” anlattığını dile getiren Yeni Şafak Suriye muhabiri Yılmaz Bilgen, “Devlet söylediklerimize değer vermedi ve bir de yanlış bilgi vermek gibi ithamlara maruz kaldım. Hatta susmam konusunda tehdit edildim” dedi.


Bilgi aktardığı kişiler tarafından azarlandığını hatta tehdit edildiğini ifade eden Bilgen, sosyal medya hesabından şu mesajları paylaştı:

“Haseke, Rakka, Deir El Zor, Süleyman Şah Türbesi, Türkmendağı, Halep, Munbic, Guta, Humus, Dera, Hama birer birer düştü.

Türkiye’de tüm bu süreçlerin asli aktörü olan resmi görevliler halen iş başında ve üstelik terfi ediyorlar.

Hem Suriye hem de Türkiye’ye yazık oldu/oluyor.

Şahsım bilfiil Sayın Erdoğan’ın danışman kadrosuna başta Adnan Tanrıverdi olmak üzere son 3 yıldır defalarca olan biten olumsuzlukları anlattım.

Devlet söylediklerimize değer vermedi ve birde yanlış bilgi vermek vb ithamlara maruz kaldım.

Hatta susmam konusunda tehdit edildim.

Gelinen noktada PKK devlet oldu.

Muhalifler bitti.

Mihraç Ural ve terör oluşumları ile Esed’in Şebbihaları kazanan taraf oldu.

Idlip’te sıkıştık kaldık.

Sahada bilfiil şahitlik ettim.

Turkiye’yi temsil eden resmi görevliler büyük yanlışlar yaptı/yapmaya devam ediyor.”

Mezopotamya Ajansı‘nın haberine göre Suriye iç savaşının sürdüğü 7 yılda IŞİD, El Kaide dahil tüm selefi grupları destekleyici haberler geçen Bilgen, 3 yıldır haber verdiğini belirttiği Adnan Tanrıverdi, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde bir köyü yakma iddiasıyla uzun süre gündemde kalan ve kendilerini askeri danışmanlık şirketi olarak tanıtan SADAT A.Ş’nin kurucusuydu. Tanrıverdi, Erdoğan’ın askeri başdanışmanlığı görevinde bulunuyor.


Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ