Hong Kong’da uçuşlar gösteriler nedeniyle bugün de iptal

10’uncu haftasına giren gösteriler nedeniyle pazartesi günü 200’den fazla uçuşun iptal edildiği Hong Kong Havalimanı’nda gösterilerin bugün de devam etmesi nedeniyle yerel saatle 16:30’dan sonra tüm kalkış seferlerinin iptal edildiği duyuruldu.
Sabah saatlerinde sadece 50 kadar göstericinin olduğu havalimanında demokratik reform talebiyle 10 haftadır devam eden eylemler bugün de devam etti ve göstericiler tekrar havalimanına akın etti. Hong Kong Uluslararası Havalimanı’nda dün de gösteriler nedeniyle tüm kalkış ve iniş seferleri durdurulmuştu.


AP’de yer alan habere göre yolculara şehir içinde kalacak yer aramaları söylenirken, hava yolları yolcuları gidecekleri noktaya ulaştırmakta zorlanıyor.

Havalimanında yolcular göstericilerin arasından check-in kontuarlarına ulaşmaya çalışırken görüntülendi.

1997 yılında Britanya sömürgesiyken Komünist Parti yönetimindeki Çin’e devredilen Hong Kong’da, gösterilerin ardından geçici olarak askıya alınan suçluların Çin’e iadesine ilişkin yasanın tamamen askıya alınması, polisin aşırı güç kullandığı müdahaleler için bağımsız bir soruşturma açılması talep ediliyor.ReklamGösterilerde polisin biber gazı kapsülü ile gözünden yaralanan iki kızın fotoğraflarının basılı olduğu dövizler de göze çarparken, havaalanında bazı göstericilerin de bu polis şiddetine dikkat çekmek amacıyla bir gözlerine bandaj taktıkları görüldü.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ