Hindistan’da işçiler, hortumla dezenfekte edildi

Hindistan’ın Uttar Pradesh bölgesinde Bareilly şehrine dönen bir grup işçi sokak ortasında hortumlarla dezenfekte edildi. Görüntülere sosyal medyada tepki topladı.
Dünyanın en kalabalık nüfuslu ikinci ülkesi Hindistan’da koronavirüs salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasakları ülkenin büyük şehirlerinde hayatı durma noktasına getirdi.


Milyonlarca insan çalışma hayatının durmasıyla işsiz kalırken, binlerce sezonluk işçi büyük şehirlerden doğdukları kasabalara dönme kararı aldı.

Hint yetkililer, sezonluk işçiler için geçici konaklama çözümleri sunmaya çalışsa da şehirleri terk etmek isteyen binlerce işçi için otobüsler ayarlandı.
Videoda Bareilly otobüs garında büyük şehirlerden gelen bir grup işçinin yetkililer tarafından toplu halde hortumla dezenfekte edildiği görülüyor. 30 Mart’ta kaydedilen görüntülerin sosyal medyada paylaşılması ise tepkileri beraberinde getirdi.

Bareilly savcısı Nitish Kumar, sosyal medya hesabından olayla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Kumar yaptığı açıklamada, “otobüslerin dezenfekte edilmesi için talimat verildi, işçilerin değil” dedi.

Bareilly İtfaiye şefi, işçileri dezenfekte ettikleri sıvının sodyum hipoklorit, bilinen tabirle beyazlatıcı, klorak olduğunu belirtti.

Hindistan’da bugüne kadar bin 251 Covid-19 vakası tespit edilirken, virüs nedeniyle 32 kişi hayatını kaybetti.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ