Fransa’da polise saldırı: 4 polis hayatını kaybetti

Fransa’nın başkenti Paris’te bıçakla polislere saldıran bir kişi etkisiz hale getirildi. Olayda 4 polis memurunun hayatını kaybettiği açıklandı.
Fransa’nın başkenti Paris’teki Emniyet Genel Müdürlüğünün girişinde polise bıçaklı saldırıda bulunan bir kişi vurularak öldürüldü. Saldırı sırasında 4 polis hayatını kaybetti.


Paris’in merkezindeki tarihi binanın çevresi saldırının ardından polis tarafından kordon altına alındı. Türkiye’ye resmi bir ziyaret yapması planlanan İçişleri Bakanı Christopher Castaner, yolculuğunu ileri bir saate erteleyerek, olay yerinde incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

METRO İSTASYONU KAPATILDI

Başbakan Edouard Philipp’in de saldırının gerçekleştiği Emniyet Genel Müdürlüğüne gittiği bildirildi. Olay yerine çok sayıda ambulans gönderilirken saldırı sonrası Paris’teki Cite metro istasyonu güvenlik gerekçesiyle kapatıldı.

Olayda terör bağlantısı bulunup bulunmadığı araştırılıyor. Paris’te 13 Kasım 2015’te Bataclan Tiyatrosu binası ve çevresinin yanı sıra Fransa Stadı yanında koordineli bir şekilde yapılan saldırılarda 130 kişi hayatını kaybetmişti.

Bu terör saldırılarından sonra ilan edilen olağanüstü hal uygulaması, 2017 yılı Kasım ayında kalkmıştı.
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ