Ermenistan’dan Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı

Ermenistan ordusunun Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı düzenlediği; aralarında çocukların da olduğu çok sayıda kişinin enkaz altında kaldığı bildirildi.


Ermenistan ordusunun Azerbaycan’ın Gence ve Mingeçevir kentlerine füze saldırısı düzenlediği bildirildi.

Ermenistan’ın füzelerle saldırdığı Gence’de aralarında çocukların da olduğu çok sayıda sivilin enkaz altında kaldığı haberleri geliyor.


Bölgede bulunan ulusal kanalların canlı yayında verdiği bilgiye göre Azerbaycan’ın iki kentine yapılan saldırılarda çok sayıda ölü ve yaralı var. İlk belirlemelere göre sivillerin yaşadığı 20 ev saldırılardan etkilendi. 15 kişi enkaz altından çıkarıldı.


Gence’deki saldırıda onlarca kişi enkaz altından çıkarıldı.

CUMHURBAŞKANI MÜŞAVİRİ HACIYEV DUYURDU

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Müşaviri Hikmet Hacıyev, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Ermenistan ordusunun Gence ve Mingeçevir’e füzelerle saldırdığını duyurdu.

Olay yerinden edinilen bilgiye göre, Gence’de füzelerin isabet ettiği bölgede çok sayıda sivil enkaz altında kaldı.

Enkaz alanında arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Gence’de bulunan CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk bölgeye yapılan füze saldırısını, “Bir canlı kadın çıkarıldı enkazdan, sedyelerin biri gidiyor biri geliyor. Küçücük bir çocuk çıktı enkazdan, kanlar içinde eli elime değdi. Hassas burunlu köpekler bölgede arama yapıyor. Bu enkazından altında 60-70 kişinin olduğu söyleniyor.” sözleriyle aktardı.

ÖMER ÇELİK: CEZASIZ KALMAYACAK

Ömer Çelik, Ermenistan’ın füze saldırılarına ilişkin Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Çelik şu ifadeleri kullandı:

“Ermenistan bir haydut devlet olarak sivilleri öldürüyor. Acımasız katliamlar gerçekleştiriyor. Katiller ve destekçileri hukuku çiğniyor. Gence’ye yapılan saldırılar insanlık suçudur.

Ermenistan ve destekçileri savaşın bile hukukunda olmayan katliam şebekesi gibi davranıyor. Bu saldırılar ve katliamlar cezasız kalmayacak. Ermenistan insanlığa karşı suç işlemekten suçludur. İnsanlık ve hukuk adına Ermenistan mahkum edilmelidir.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ