“Erdoğan’ın nefesi tükendiğinde Türkiye ile tekrar dost olacağız”

Almanya’nın eski Ankara Büyükelçisi Martin Erdmann, kaleme aldığı ve ülkesinde yayınlanan bir makalede, “Erdoğan’ın nefesi tükendiğinde Türkiye ile tekrar dost olacağız” ifadelerini kullandı.

Almanya’nın Ankara Büyükelçiliği görevinden 2 ay önce ayrılan Martin Erdmann, Frankfurter Allgemeine Zeitung için kaleme aldığı bir makalede, Türkiye ile ilişkilere değindi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan Erdmann Türkiye- Avrupa Birliği (AB) ilişkileri konusunda: “Erdoğan’ın nefesi tükendiğinde Türkiye ile tekrar dost olacağız” dedi.

"AB DİKKATLİ OLMALI"


Erdmann “Erdoğan’ın nefesi tükendiğinde” isimli makalesinde “Avrupa Erdoğan’ın ‘nefesi tükenene’ kadar sabırlı ve dikkatli olmalı” ifadelerini kullandı.

AB yaptırımlarını çözüm olarak gören Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nin taleplerine de değinen Erdmann, Türkiye’nin yaptırım tehditlerine rağmen Doğu Akdeniz’de yer altı kaynaklarına yönelik araştırma ve sondaj çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlattı.

BÖLGEDE İSTİKRARIN ÇIPASI

Erdmann sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı: “Stratejik dikkat, ertesi güne, yani Türkiye’nin mevcut liderliğinin gücünün tükendiği güne odaklanılmalı. Bunun için bir tarih yok, ancak bir süredir mevcut sistemin çöküşünün işaretleri var. Çünkü Türkiye, dünyanın en huzursuz bölgelerinden birinde komşumuz, ortağımız ve istikrarın çıpası olarak kalacak. Ve Türkiye’deki insanlar bugün olduğu gibi bu gelecekte de aynı olacak. Bugünün sıcağında, Avrupa ile Türkiye arasında uzun vadeli, müreffeh bir işbirliği için umutlarınızı ve özlemlerinizi hayal kırıklığına uğratmamalıyız.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ