Erdoğan: İtirazları bastıran devletler yıkımla karşılaşabiliyor!

En son EYT’lilerin ‘zamanında emeklilik’ taleplerini reddeden AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kendi insanının sesine kulak vermeyen tam tersine itirazları hoyratça bastırmaya çalışan devletler çok büyük yıkımlarla karşılaşabiliyor. ifadelerini kullandı


İstanbul’da ombudsmanlık konferansında konuşan Erdoğan’ın açıklamasından satır başları şöyle: “Vatandaşıyla güçlü bağlar tesis edemeyen devletlerin iç ve dış müdahalelere karşı çok daha korunmasız kaldığını görüyoruz. Halkının sahip çıktığı bir ülkeyi hiçbir gücün yıkabilmesi mümkün değildir. Kendi insanının sesine kulak vermeyen tam tersine itirazları hoyratça bastırmaya çalışan devletler çok büyük yıkımlarla karşılaşabiliyor. Özellikle bölgemizde bu vahim hataya düşen pek çok devlet ve yönetim var.”

YÖNETİCİLERİMİZ VATANDAŞIMIZIN SESİNE SESSİZ KALAMAZ


“Hangi kanaldan gelirse gelsin kamu kurumu yöneticilerimizin vatandaşımızın sesine sessiz kalması olamaz. Böyle bir duyarsızlığa biz izin vermeyiz. İnsan haklarında övünen ülkelerin en ufak bir krizde nasıl despotlaşabildiğini süratle biliyoruz.”

DÜNYANIN BİR NUMARASI DEĞİLSİNİZ!

“Dünyanın en güçlüleri çıkıp ne diyor ‘biz bir numarayız.’ Hayır değilsiniz. Dünyada mültecilere en büyük desteği veren ülke Türkiye’dir. Bu benim rakamım değil OECD’nin de rakamıdır. Ekonomisi ve yönetim sistemi bizden çok daha ileride olan ülkeler, vatandaşlarının refahı için ülkelerinin kapısını sığınmacılara kapattı. Biz kapatmadık.”

‘BİRİLERİ PETROL PAYLAŞIMININ İÇERİSİNDE’

“Birileri petrol paylaşımının içerisinde. Bizim önümüze de bunu getirdiler. Bizim derdimiz petrol değil, bizim derdimiz bu insanları kurtarmak.”
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ