Endonezya’da 6,2 büyüklüğünde deprem: 4 kişi öldü, 637 kişi yaralandı

Endonezya'nın Majene şehrinde 6,2 büyüklüğündedeprem meydana geldi. Bölgedeki depremde 4 kişinin hayatını kaybettiği ve 637 kişinin yaralandığı bildirildi.

Endonezya’nın Batı Sulawesi eyaletine bağlı Majene şehrinde, 15 Ocak tarihinde yerel saatle 02.28’de 6,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 4 kişi hayatını kaybetti, 637 kişi de yaralandı.

Endonezya Meteoroloji İklim ve Jeofizik Kurumu (BMKG) verdiği bilgiye göre, merkez üssü eyaletin Majene kentinin 6 kilometre kuzeydoğusunda olan depremin yerin 10 kilometre derinliğinde kaydedildiğini açıkladı. Depremin, Palu ve Makasar kentlerinde de hissedildiği belirtildi.
Ulusal Afet Yönetim Ajansı Bilgi ve İletişim Merkezi Başkanı Raditya Jati, bölgedeki depremde 4 kişinin hayatını kaybettiğini ve 637 kişinin yaralandığını bildirdi.


Valilik binası, deprem öncesi ve sonrası

Depremde, yaklaşık 62 ev ve bazı kamu kurumlarının hasar gördüğünü bilgisini paylaşan Jati, şu ana kadar 2 bin kişinin güvenli alanlara tahliye edildiğini ve gerekli yardım çalışmalarına başlandığını bildirdi.Jati, ayrıca depremde meydana gelen toprak kayması nedeniyle Majene-Mamuju kara yolunun ulaşıma kapandığını kaydetti.

Majene kentinde 14 Ocak’ta da 5,9 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

 
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ