Demirer, Kulaçoğlu ve Gülseven’e ‘isimsizler’ harekatı

Dört aydır Burhaniye Cezaevinde tutuklu bulunan İsimsizler Hareketi’nin fikir babası Taylan Kulaçoğlu’nun kız kardeşi Özen Kulaçoğlu, gazeteci Hakan Gülseven ve yazar Temel Demirer de bu sabah gözaltına alındı.


Balıkesir Ayvalık’ta 17 Mayıs günü gözaltına alınan ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle tutuklanan Taylan Kulaçoğlu’nun evine polis baskın düzenledi. Kulaçoğlu’nun kız kardeşi Özen Kulaçoğlu’nun gözaltına alındı. Aynı operasyon kapsamında gazeteci Hakan Gülseven  ve yazar Hilmi Demirer alındı. Gözaltı gerekçelerinin sosyal medyada iktidar karşıtı paylaşımlarda bulunan İsimsizler Hareketi olduğu belirtiliyor.

“20 POLİS EVİ BASTI”


Bu sabah Twitter’dan paylaşım yapan anne Saliha Kulaçoğlu, “Evimizi polis bastı an itibari ile kızım Özen gözaltına alındı arama devam ediyor..” ifadeleriyle polis baskınını duyurdu. Özen Kulaçoğlu ise paylaşımında, “20 tane polis bastık gözaltına alınıyorum evden” dedi.

 
 

“CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET”

Temel Demirer’in gözaltına alınmasıyla ilgili eşi Sibel Sibel Özbudun Demirer, “Az önce 3. Sulh ceza hakimliği arama emriyle evimizi basan polisler Temel Demirel’i gözaltına aldılar. Temel’in gözaltı nedeni İsimsizler Hareketi hashtag’inde cumhurbaşkanına hakaret” ifadelerini kullandı.

 

“YİNE GİDİYORUZ”

Hakan Gülseven de gözaltına alınışını sosyal medya hesabından “Yine gidiyoruz” diyerek duyurdu. Gülseven 17 Mayıs 2020 tarihinde Taylan Kulaçoğlu ile beraber “Suç işlemeye tahrik ve suçu ve suçluyu övme” gerekçesiyle gözaltına alınmıştı. Kulaçoğlu tutuklanırken, Gülseven serbest bırakılmıştı.

   
Önceki Sonraki
TÜMÜ

DİĞER DÜNYA HABERLERİ